Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Modyfikacje systemu...

31 Grudzień 2020 
Od 14 grudnia ub.r. zamawiający i wykonawcy mogą korzystać ze zmienionego systemu do...

Kanał przez Mierzeję Wiślaną

31 Grudzień 2020 
Budową drugiego etapu budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, drogi wodnej z...

Fundusz Inwestycji Lokalnych

31 Grudzień 2020 
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – czyli program bezzwrotnego wsparcia dla...

Wokół tematu

Promocja źródeł dofinansowania

05-11-2007

Unia Europejska, przekazując środki finansowe, wymaga od beneficjentów stosowania określonych zasad w kwestii kreowania jej wizerunku. Niewywiązanie się z tych obowiązków może spowodować nawet konieczność zwrotu dotacji.

dostępny w wydaniu papierowym

Jak zminimalizować koszty konsorcjum

01-10-2007

Istotnym ułatwieniem w zakresie funkcjonowania konsorcjów uczestniczących w procedurach przetargowych może stać się instytucja określana terminem cash pooling, związana z optymalizacją przepływów finansowych danej grupy kapitałowej.

dostępny w wydaniu papierowym

Kontrowersyjna ustawa o Euro 2012

01-10-2007

21 września br. weszła w życie ustawa z dnia 7 września 2007 r. o przygotowaniu finałowego turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012. Zdaniem ekspertów, jej zapisy są jednak niezgodne z unijnymi dyrektywami i ograniczają konkurencyjność.

dostępny w wydaniu papierowym

Krajowy Rejestr Karny

03-09-2007

Rejestr ten jest niejawny. Choć każdy ma prawo do uzyskania informacji, czy dane określonej osoby są w nim zgromadzone, to jednak treść wszystkich zapisów może zostać udostępniona tylko osobie, której one bezpośrednio dotyczą.

dostępny w wydaniu papierowym

Nowe zasady partnerstwa

03-09-2007

Obowiązująca ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym określa zasady zawierania tego typu umów w sposób zbyt skomplikowany, przez co nie jest stosowana. Dlatego też powstał projekt jej nowelizacji, wprowadzający wiele istotnych zmian.

dostępny w wydaniu papierowym

Fundusz czterech zasad

03-09-2007

W tym roku obchodzono 50-lecie powstania Europejskiego Funduszu Społecznego. Dlatego też warto bliżej przyjrzeć się zasadom funkcjonowania tego najstarszego funduszu strukturalnego Unii Europejskiej.

dostępny w wydaniu papierowym

Pieniądze na start

03-08-2007

Sposobem na zwiększanie zatrudnienia, a tym samym zmniejszanie bezrobocia, coraz częściej są dotacje dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą – przeznaczone zarówno dla bezrobotnych, jak również dla tych, którzy nie posiadają takiego statusu.

dostępny w wydaniu papierowym

Prawo budowlane po zmianach (cz. 2)

03-08-2007

W lipcowym numerze miesięcznika omówiona została pierwsza przesłanka zmian w prawie budowlanym, a mianowicie zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania obiektów budowlanych. W tym numerze czas na kolejne.

dostępny w wydaniu papierowym

Prawo budowlane po zmianach (cz. 1)

02-07-2007

Zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania obiektów, orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego oraz zmiany w prawie ochrony środowiska to główne przyczyny nowelizacji prawa budowlanego, która weszła w życie 20 czerwca br.

dostępny w wydaniu papierowym

Certyfikacja wykonawców

02-07-2007

W krajach Unii Europejskiej istnieją trzy systemy kwalifikacji wykonawców ubiegających się o zamówienie publiczne: licencje, certyfikaty i informacje, co znacznie ułatwia zamawiającym weryfikację spełniania warunków udziału w postępowaniu.

dostępny w wydaniu papierowym
1  Poprzednia  23  24  25  26  27  28  29  30  31  Następna  32

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne