Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Modyfikacje systemu...

31 Grudzień 2020 
Od 14 grudnia ub.r. zamawiający i wykonawcy mogą korzystać ze zmienionego systemu do...

Kanał przez Mierzeję Wiślaną

31 Grudzień 2020 
Budową drugiego etapu budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, drogi wodnej z...

Fundusz Inwestycji Lokalnych

31 Grudzień 2020 
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – czyli program bezzwrotnego wsparcia dla...

Pytanie – odpowiedź

Data publikacji: 04-11-2009 Autor: Iwona Ziarniak
Tagi:    wadium   dostawa   siwz

Na pytania naszych czytelników przesyłane do redakcji w tym numerze miesięcznika odpowiada Iwona Ziarniak


Zamówienia w częściach

W postępowaniu na przeprowadzenie szkoleń językowych (3 części) wartość zamówienia wynosiła powyżej 206 tys. euro. Zamawiający unieważnił część 3, ponieważ wykonawca nie uzupełnił dokumentów w odpowiedzi na wezwanie. Wartość tej unieważnianej części to 125 tys. euro. Czy ponowne postępowania na część 3 trzeba ogłosić w UOPWE, czy – uznając, że jest to nowe postępowanie i tym samym uznając jego wartość w wysokości 125 tys. euro – ogłosić w BZP?

 

W zaistniałej sytuacji i unieważnieniu jednej z wyodrębnionych części zamówienia na podstawie okoliczności określonych przez ustawodawcę w art. 93 ust. 1 pzp zamawiający, wszczynając po raz kolejny postępowanie o udzielenie zamówienia na tę część, winien oszacować wartość tego konkretnego zamówienia. Zakończenie porażką udzielenia zamówienia na jedną z części powoduje, że zamawiający ma do czynienia z nowym, odrębnym zamówieniem, którego wartość należy obliczyć stosownie do jego zakresu. Mając na względzie podaną w pytaniu wartość zamówienia i odnosząc ją do wskazanej w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 grudnia 2007 r. w sprawie kwot wartości zamówień oraz konkursów, od których jest uzależniony obowiązek przekazywania ogłoszeń Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich (DzU nr 241, poz. 1762) oraz działając w oparciu o art. 11 pzp zamawiający, wszczynając nowe postępowanie na nierozstrzygnięte dotychczas zamówienie, zobowiązany jest zamieścić ogłoszenie w Biuletynie Zamówień Publicznych.

Artykuł pochodzi z miesięcznika: Przetargi Publiczne

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne