Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Elektroniczne narzędzie do...

28 Marzec 2019 
Urząd Zamówień Publicznych poinformował, że w kwietniu br. Komisja Europejska będzie...

Zmiany w zamówieniach...

28 Marzec 2019 
Urząd Zamówień Publicznych udostępnił elektroniczną ankietę, badającą przyczyny małego...

UZP odstępuje od umowy

28 Marzec 2019 
11 marca 2019 r. Urząd Zamówień Publicznych złożył oświadczenie o odstąpieniu w całości...

O miesięczniku

"Przetargi Publiczne" to specjalistyczne pismo, w praktyczny i przystępny sposób opisujące zagadnienia z dziedziny zamówień publicznych, z którymi na co dzień borykają się zarówno zamawiający, jak i wykonawcy. Miesięcznik systematycznie dostarcza swoim czytelnikom rzetelnych informacji o prawidłowym stosowaniu prawa zamówień publicznych oraz zmianach zachodzących w przepisach. Tworzą go najwybitniejsi specjaliści z tej dziedziny.

 

"Przetargi Publiczne" to miesięcznik dla:

  • pracowników instytucji, które wydatkują środki finansowe poprzez przeprowadzanie przetargów w oparciu o zapisy prawa zamówień publicznych (administracji publicznej, służby zdrowia, wojska, policji, uczelni wyższych)
  • pracowników przedsiębiorstw startujących w przetargach


Główne działy pisma

 

PROWADZENIE POSTĘPOWANIA

Artykuły zawarte w tym dziale poruszają kwestie związane z prowadzeniem procedury o udzielenie zamówienia publicznego. Autorzy pokazują, jak rozwiązywać konkretne problemy oraz jak ich unikać w przyszłości. Duży nacisk w tej części miesięcznika kładziony jest na przedstawianie takich sytuacji, z którymi w codziennej pracy mogą spotkać się zarówno zamawiający, jak i wykonawcy.

artykuły w dziale »

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

Dział w całości poświęcony obszernemu zagadnieniu, związanemu z przygotowywaniem postępowania o udzielenie zamówienia. Autorzy tekstów skoncentrują się na pokazywaniu, jak prawidłowo i w zgodzie z przepisami przygotować opis przedmiotu zamówienia. Liczne wskazówki oraz praktyczne porady zostaną przedstawione na bazie konkretnych przykładów.

artykuły w dziale »

PRAWO

W tym dziale poruszamy tematykę związaną z wchodzeniem w życie nowych aktów prawnych oraz interpretacją niejednoznacznych przepisów. Prezentowane artykuły dotyczą nie tylko prawa zamówień publicznych, ale i innych ustaw: prawa budowlanego, kodeksu cywilnego, ustawy o finansach publicznych, ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji czy ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym.

artykuły w dziale »

WOKÓŁ TEMATU

Zamieszczane w dziale publikacje poruszają zagadnienia związane pośrednio z zamówieniami publicznym. Artykuły dotyczą m.in. finansowania inwestycji, funduszy unijnych, zasad prowadzenia działalności gospodarczej, odpowiedzialności zawodowej czy zadań własnych administracji publicznej.

artykuły w dziale »

STAŁE RUBRYKI

OKIEM ZAMAWIAJĄCEGO / OKIEM WYKONAWCY to rubryka, w której poszczególne elementy procedur związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego omawiane są w dwóch perspektywach: z punktu widzenia wykonawcy i z punktu widzenia zamawiającego.

 

ZWRÓĆ UWAGĘ NA… jest rubryką wieńczącą treść miesięcznika, w ramach której omawiane są te zagadnienia, które bywają źródłem problemów i wątpliwości w praktyce stosowania pzp; wyjaśnienia zawsze są poparte orzecznictwem KIO i wyrokami sądów okręgowych.


PYTANIE - ODPOWIEDŹ to miejsce, w którym można znaleźć odpowiedzi na przesyłane do redakcji pytania. Wskazówek udzielają specjaliści-praktycy z zakresu zamówień publicznych.

PYTANIE – ODPOWIEDŹ »

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne