Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Odmowa pracy w komisji...

03 Kwiecień 2017 
Zgodnie z art. 19 pzp kierownik zamawiającego – jeżeli wartość zamówienia jest równa...

Powołanie Rady Zamówień...

03 Kwiecień 2017 
Po ponadtrzyletnim okresie przerwy została powołana do życia Rada Zamówień Publicznych,...

Konsultacje publiczne w...

03 Kwiecień 2017 
Komisja Europejska prowadzi obecnie konsultacje publiczne dotyczące mechanizmu oceny ex...

O miesięczniku

"Przetargi Publiczne" to specjalistyczne pismo, w praktyczny i przystępny sposób opisujące zagadnienia z dziedziny zamówień publicznych, z którymi na co dzień borykają się zarówno zamawiający, jak i wykonawcy. Miesięcznik systematycznie dostarcza swoim czytelnikom rzetelnych informacji o prawidłowym stosowaniu prawa zamówień publicznych oraz zmianach zachodzących w przepisach. Tworzą go najwybitniejsi specjaliści z tej dziedziny.

 

"Przetargi Publiczne" to miesięcznik dla:

  • pracowników instytucji, które wydatkują środki finansowe poprzez przeprowadzanie przetargów w oparciu o zapisy prawa zamówień publicznych (administracji publicznej, służby zdrowia, wojska, policji, uczelni wyższych)
  • pracowników przedsiębiorstw startujących w przetargach


Główne działy pisma

 

PROWADZENIE POSTĘPOWANIA

Artykuły zawarte w tym dziale poruszają kwestie związane z prowadzeniem procedury o udzielenie zamówienia publicznego. Autorzy pokazują, jak rozwiązywać konkretne problemy oraz jak ich unikać w przyszłości. Duży nacisk w tej części miesięcznika kładziony jest na przedstawianie takich sytuacji, z którymi w codziennej pracy mogą spotkać się zarówno zamawiający, jak i wykonawcy.

artykuły w dziale »

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

Dział w całości poświęcony obszernemu zagadnieniu, związanemu z przygotowywaniem postępowania o udzielenie zamówienia. Autorzy tekstów skoncentrują się na pokazywaniu, jak prawidłowo i w zgodzie z przepisami przygotować opis przedmiotu zamówienia. Liczne wskazówki oraz praktyczne porady zostaną przedstawione na bazie konkretnych przykładów.

artykuły w dziale »

PRAWO

W tym dziale poruszamy tematykę związaną z wchodzeniem w życie nowych aktów prawnych oraz interpretacją niejednoznacznych przepisów. Prezentowane artykuły dotyczą nie tylko prawa zamówień publicznych, ale i innych ustaw: prawa budowlanego, kodeksu cywilnego, ustawy o finansach publicznych, ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji czy ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym.

artykuły w dziale »

WOKÓŁ TEMATU

Zamieszczane w dziale publikacje poruszają zagadnienia związane pośrednio z zamówieniami publicznym. Artykuły dotyczą m.in. finansowania inwestycji, funduszy unijnych, zasad prowadzenia działalności gospodarczej, odpowiedzialności zawodowej czy zadań własnych administracji publicznej.

artykuły w dziale »

STAŁE RUBRYKI

OKIEM ZAMAWIAJĄCEGO / OKIEM WYKONAWCY to rubryka, w której poszczególne elementy procedur związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego omawiane są w dwóch perspektywach: z punktu widzenia wykonawcy i z punktu widzenia zamawiającego.

 

ZWRÓĆ UWAGĘ NA… jest rubryką wieńczącą treść miesięcznika, w ramach której omawiane są te zagadnienia, które bywają źródłem problemów i wątpliwości w praktyce stosowania pzp; wyjaśnienia zawsze są poparte orzecznictwem KIO i wyrokami sądów okręgowych.


PYTANIE - ODPOWIEDŹ to miejsce, w którym można znaleźć odpowiedzi na przesyłane do redakcji pytania. Wskazówek udzielają specjaliści-praktycy z zakresu zamówień publicznych.

PYTANIE – ODPOWIEDŹ »

All rights reserved © 2012 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne