Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Analizujemy różne rodzaje odpowiedzialności – nie tylko solidarnej – jakie ustawodawca uregulował w przepisach prawa zamówień publicznych i kodeksu cywilnego.
Analizujemy proponowane w treści nowej ustawy Prawo zamówień publicznych zapisy dotyczące udzielania tzw. zamówień bagatelnych.
Konsekwencją braku zamieszczenia zmiany lub sprostowania treści ogłoszenia o zamówieniu, w przypadkach gdy jest to konieczne, może być zarzut naruszenia ustawy, które może mieć wpływ na wynik postępowania i uniemożliwić zawarcie ważnej umowy.
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
Zastosowanie mechanizmu aukcji elektronicznej nie jest łatwe i rodzi szereg trudności – zarówno po stronie zamawiającego, jak i wykonawców – których skutkiem mogą być odwołania składane do KIO, prowadzące do istotnego wydłużenia postępowania.
All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne