Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
W przypadku gdy zamawiający wymaga od wykonawców złożenia przedmiotowych środków dowodowych, ma on obowiązek żądania środków związanych z przedmiotem zamówienia i proporcjonalnych do niego.
Styczeń 2020, Grzegorz Mazurek, Sebastian Zaręba
Oferta, jako oświadczenie woli, stanowi deklarację chęci zawarcia umowy na wykonanie przedmiotu zamówienia publicznego określonego w dokumentacji postępowania.
Styczeń 2020, Joanna Filipiak
Rzetelne prowadzenie protokołu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest jednym ze sposobów realizacji przez zamawiającego zasady jawności określonej m.in. w art. 8 i art. 96 ust. 3 pzp.
Grudzień 2019, Mateusz Saczywko
W jaki sposób korzystać z obiektywnych i niedyskryminacyjnych zasad i kryteriów ustalanych na potrzeby ograniczenia liczby kwalifikujących się kandydatów w wieloetapowych postępowaniach o udzielenie zamówienia?
Grudzień 2019, Katarzyna Jachowska
Z art. 89 ust. 1 pkt 3 pzp wynika, że zamawiający ma obowiązek zweryfikowania otrzymanych ofert pod kątem ich zgodności z przepisami prawa konkurencji, co niejednokrotnie może sprawiać istotne trudności praktyczne. Jak spośród otrzymanych ofert rozpoznać tę, wobec której ziściła się powyższa podstawa prawna odrzucenia?
Grudzień 2019, Agnieszka Suchecka, Agata Wujewska
Jak powinien postąpić zamawiający w przypadku stwierdzenia, że złożonej elektronicznie oferty wykonawcy nie da się otworzyć do końca dnia, w którym upłynął termin składania ofert?
Grudzień 2019, Adam Wiktorowski
W art. 11–12a pzp określono zasady zamieszczania lub publikacji ogłoszeń, w tym wytyczne regulujące dokonywanie zmian w ogłoszeniu o zamówieniu w celu ujednolicenia jego treści z treścią siwz, po dokonanych przez zamawiającego modyfikacjach na etapie prowadzonego postępowania.
Grudzień 2019, Magdalena Wedelstedt
Jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zamawiający żądał wniesienia wadium, a wadium to nie zostało wniesione w ogóle lub wniesiono je w sposób nieprawidłowy, to oferta podlega odrzuceniu.
Listopad 2019, Agata Smerd
Czynność prawna dokonana przez osobę nieposiadającą stosownego umocowania jest nieważna. Jeśli zamawiający stwierdzi, że oferta została złożona przez osobę nieprawidłowo umocowaną, to oferta taka podlega odrzuceniu.
Listopad 2019, Agnieszka Dylong
Omawiamy podobieństwa i różnice pojawiające się między regulacjami dotyczącymi negocjacji określonymi w obecnie obowiązującym pzp a zasadami prowadzenia negocjacji na gruncie nowej ustawy.
Listopad 2019, Żaneta Urbaniak
All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne