Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

PPP i dofinansowanie UE

26 Luty 2020 
Spalarnie odpadów, które mają powstać w Gdańsku i Olsztynie w formule PPP, realizowane...

Prace konserwatorskie w...

26 Luty 2020 
Muzeum Auschwitz ogłosiło przetarg w celu wyłonienia wykonawcy prac konserwatorskich...

100 obwodnic w 10 lat

26 Luty 2020 
14 lutego rozpoczęły się konsultacje publiczne dotyczące projektu programu budowy 100...

Potrzebne są precyzyjne zapisy

Data publikacji: 04-06-2007
Autor: fot. Pol-Aqua SA

Rozmowa z Andrzejem Napierskim, dyrektorem Działu Przygotowania Produkcji Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych POL-AQUA SA

Przetargi Publiczne: Kto należy do waszych głównych klientów: czy jest to wyłącznie sektor publiczny, czy również prywatny?

 

Andrzej Napierski: Nie jest to wyłącznie sektor publiczny, choć niewątpliwie stanowi on większy udział w dochodach naszej firmy. Ta tendencja uległa zmianie na przestrzeni ostatnich lat, ponieważ przetargi organizowane przez sektor publiczny stały się ciekawymi, ale przede wszystkim dużymi inwestycjami. Nie ograniczamy jednak naszego działania tylko do tego sektora. Jest bardzo wiele interesujących inwestycji prowadzonych przez sektor prywatny, w którym również funkcjonujemy.

 

PP: Skupiacie się na inwestycjach, które wpływają na poprawę jakości środowiska naturalnego. Która z dotychczasowych inwestycji jest dla was najbardziej znacząca?

 

A.N.: W ostatnim czasie niewątpliwie ważną dla nas inwestycją jest kontrakt realizowany dla gminy Sosnowiec. Wymienić tutaj należy także inwestycję w Tychach, Brzegu oraz podpisany w maju kontrakt w Radomiu. Umowa dotycząca modernizacji oraz budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej w tyskiej dzielnicy Czułów jest największą inwestycją w historii tego miasta. Wartość umowy wynosi 20,6 mln euro.

 

Inwestycja w Brzegu obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie sieci kanalizacji, przepompowni, a także systemu kontroli i monitoringu sieci. Jeśli chodzi o Radom, to tam realizujemy kontrakt w ramach projektu Funduszu Spójności za 9,2 mln euro, również na budowę kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne