Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Ochrona zabytków w...

02 Wrzesień 2020 
Ponad 4 mln zł przeznaczył samorząd województwa podkarpackiego na dotacje dla zabytków w...

Serwis e-budownictwo

02 Wrzesień 2020 
2 sierpnia 2020 r. ruszył serwis e-budownictwo (e-budownictwo.gunb.gov.pl).

Sprawozdanie z działalności...

02 Wrzesień 2020 
W sierpniu br. Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych przedstawiła „Sprawozdanie z...

II FORUM PRZETARGÓW PUBLICZNYCH

Data publikacji: 01-10-2007
Autor: Fot. Centrum Kongresowe Warszawianka

„Kluczowe aspekty stosowania prawa zamówień publicznych” – pod takim hasłem odbywać się będzie tegoroczne, drugie z kolei, FORUM PRZETARGÓW PUBLICZNYCH, którego celem jest integracja środowiska zajmującego się zamówieniami publicznymi.

Zroku na rok wzrasta wartość udzielanych zamówień publicznych. Polski rynek zamówień – jak wynika z danych zawartych w sprawozdaniu z funkcjonowania systemu zamówień publicznych w 2006 r. – wart jest blisko 80 mld zł. Dla porównania można podać, iż w 2004 r. wartość ta wynosiła 48 mld zł.

 

Wydatkowanie przez podmioty zobowiązane do stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych tak ogromnych kwot podlega szczegółowo określonym procedurom, których nieprzestrzeganie niesie za sobą poważne konsekwencje. Tak samo ubieganie się o publiczne kontrakty podlega ściśle określonym zasadom. Jak jednak nie pogubić się w gąszczu zawiłych przepisów, posiadających często kilka zupełnie różnych od siebie interpretacji? Jak nadążyć za kolejnymi nowelizacjami prawa i zmianami, jakie one za sobą niosą? Jak stosować zapisy, które są niejasne i wywołują kontrowersje? Na te i wiele innych pytań odpowiadać będą zaproszeni do udziału w Forum goście specjalni oraz prelegenci, którzy podczas wykładów zwrócą uwagę na najbardziej newralgiczne obszary w systemie zamówień publicznych i pokażą, jak radzić sobie z nimi w codziennej pracy.

Goście i prelegenci

II Forum Przetargów Publicznych to ogólnopolska konferencja przeznaczona dla uczestników systemu zamówień publicznych. Służy wymianie doświadczeń na temat zasad stosowania prawa zamówień publicznych oraz poglądów, szczególnie w kwestii ciągle zmieniających się przepisów. Organizatorem Forum jest wydawca miesięcznika „Przetargi Publiczne”.

 

Pierwszy dzień Forum rozpoczną wykłady inauguracyjne zaproszonych gości specjalnych. Administrację rządową reprezentować będą m.in.: dr Andrzej Panasiuk – wiceprezes Urzędu Zamówień Publicznych oraz Józef Górny – wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli i Czesława Rudzka-Lorentz – dyrektor Departamentu Administracji Publicznej NIK. Do udziału w tym niepowtarzalnym przedsięwzięciu zaproszeni zostali wybitni specjaliści z zakresu zamówień publicznych: Halina Olszowska, mec. Zbigniew Pawlak, Ewa Wiktorowska, Jacek Jerka, Arkadiusz Szyszkowski, mec. Jan Cebertowicz.

Zakres tematyczny

Podczas konferencji omówione zostaną zagadnienia związane m.in. z poprawianiem omyłek rachunkowych, zasadami odrzucania oferty czy procedurami wnoszenia i rozstrzygania protestów oraz odwołań. Przewidziane są również warsztaty w grupach tematycznych:

 

zamówienia publiczne w jednostkach samorządu terytorialnego,

zamówienia publiczne w służbie zdrowia,

zamówienia publiczne w drogownictwie,

– wykonawcy a zamówienia publiczne.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne