Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Modernizacja dróg łączących...

31 Grudzień 2019 
O blisko 12 mln euro wzrosną inwestycje w infrastrukturę drogową na polsko-słowackim...

Zamówienia z branży IT dla...

31 Grudzień 2019 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który ma ponad 24 mln klientów, ma też największy system...

Centrum Usług Społecznych

31 Grudzień 2019 
Usługi społeczne są ważnym obszarem inwestycji finansowanych z Funduszy Europejskich.

Trzeba reagować

Data publikacji: 03-04-2008

Rozmowa z Markiem PIOTROWICZEM, prezesem zarządu POLCOURT SA.

Przetargi Publiczne: Macie w swojej ofercie projektowanie, budowanie i wyposażanie obiektów sportowych. W postępowaniach, w których startujecie, który z tych elementów jest najczęściej przedmiotem zamówienia?

 

Marek PIOTROWICZ: Zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych nie możemy najpierw ubiegać się o projektowanie, a potem wykonanie danego obiektu, dlatego też najczęściej startujemy w postępowaniach na ich wykonanie bądź zaprojektowanie i wykonanie, czyli kompleksową realizację inwestycji.

 

PP: Jakie to są najczęściej obiekty?

 

M.P.: Jeśli chodzi o sektor publiczny, to obecnie najwięcej postępowań dotyczy budowy boisk wielofunkcyjnych, piłkarskich, obiektów lekkoatletycznych i boisk szkolnych. Inwestorami są tutaj najczęściej jednostki samorządowe. Do tej pory wybudowaliśmy kilkaset różnego rodzaju obiektów sportowych i ok. 30 pełnowymiarowych boisk piłkarskich, spełniających wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej. Boiska sztuczne, wybudowane przez naszą firmę, zostały zweryfikowane przez PZPN i dopuszczone do rozgrywek do IV ligi włącznie. Ostatnio wybudowaliśmy boisko ze sztuczną nawierzchnią trawiastą dla PGE GKS Bełchatów – otrzymało ono pozytywną opinię FIFA i lada moment – jako pierwsze w Polsce boisko o sztucznej nawierzchni trawiastej – otrzyma certyfikat FIFA 2 STARS, potwierdzający najwyższą jakość wykonania. W Europie takich boisk mamy 70.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne