Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Modyfikacje systemu...

31 Grudzień 2020 
Od 14 grudnia ub.r. zamawiający i wykonawcy mogą korzystać ze zmienionego systemu do...

Kanał przez Mierzeję Wiślaną

31 Grudzień 2020 
Budową drugiego etapu budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, drogi wodnej z...

Fundusz Inwestycji Lokalnych

31 Grudzień 2020 
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – czyli program bezzwrotnego wsparcia dla...

Trzeba reagować

Data publikacji: 03-04-2008

Rozmowa z Markiem PIOTROWICZEM, prezesem zarządu POLCOURT SA.

Przetargi Publiczne: Macie w swojej ofercie projektowanie, budowanie i wyposażanie obiektów sportowych. W postępowaniach, w których startujecie, który z tych elementów jest najczęściej przedmiotem zamówienia?

 

Marek PIOTROWICZ: Zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych nie możemy najpierw ubiegać się o projektowanie, a potem wykonanie danego obiektu, dlatego też najczęściej startujemy w postępowaniach na ich wykonanie bądź zaprojektowanie i wykonanie, czyli kompleksową realizację inwestycji.

 

PP: Jakie to są najczęściej obiekty?

 

M.P.: Jeśli chodzi o sektor publiczny, to obecnie najwięcej postępowań dotyczy budowy boisk wielofunkcyjnych, piłkarskich, obiektów lekkoatletycznych i boisk szkolnych. Inwestorami są tutaj najczęściej jednostki samorządowe. Do tej pory wybudowaliśmy kilkaset różnego rodzaju obiektów sportowych i ok. 30 pełnowymiarowych boisk piłkarskich, spełniających wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej. Boiska sztuczne, wybudowane przez naszą firmę, zostały zweryfikowane przez PZPN i dopuszczone do rozgrywek do IV ligi włącznie. Ostatnio wybudowaliśmy boisko ze sztuczną nawierzchnią trawiastą dla PGE GKS Bełchatów – otrzymało ono pozytywną opinię FIFA i lada moment – jako pierwsze w Polsce boisko o sztucznej nawierzchni trawiastej – otrzyma certyfikat FIFA 2 STARS, potwierdzający najwyższą jakość wykonania. W Europie takich boisk mamy 70.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne