Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Ochrona zabytków w...

02 Wrzesień 2020 
Ponad 4 mln zł przeznaczył samorząd województwa podkarpackiego na dotacje dla zabytków w...

Serwis e-budownictwo

02 Wrzesień 2020 
2 sierpnia 2020 r. ruszył serwis e-budownictwo (e-budownictwo.gunb.gov.pl).

Sprawozdanie z działalności...

02 Wrzesień 2020 
W sierpniu br. Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych przedstawiła „Sprawozdanie z...

Trzeba reagować

Data publikacji: 03-04-2008

Rozmowa z Markiem PIOTROWICZEM, prezesem zarządu POLCOURT SA.

Przetargi Publiczne: Macie w swojej ofercie projektowanie, budowanie i wyposażanie obiektów sportowych. W postępowaniach, w których startujecie, który z tych elementów jest najczęściej przedmiotem zamówienia?

 

Marek PIOTROWICZ: Zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych nie możemy najpierw ubiegać się o projektowanie, a potem wykonanie danego obiektu, dlatego też najczęściej startujemy w postępowaniach na ich wykonanie bądź zaprojektowanie i wykonanie, czyli kompleksową realizację inwestycji.

 

PP: Jakie to są najczęściej obiekty?

 

M.P.: Jeśli chodzi o sektor publiczny, to obecnie najwięcej postępowań dotyczy budowy boisk wielofunkcyjnych, piłkarskich, obiektów lekkoatletycznych i boisk szkolnych. Inwestorami są tutaj najczęściej jednostki samorządowe. Do tej pory wybudowaliśmy kilkaset różnego rodzaju obiektów sportowych i ok. 30 pełnowymiarowych boisk piłkarskich, spełniających wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej. Boiska sztuczne, wybudowane przez naszą firmę, zostały zweryfikowane przez PZPN i dopuszczone do rozgrywek do IV ligi włącznie. Ostatnio wybudowaliśmy boisko ze sztuczną nawierzchnią trawiastą dla PGE GKS Bełchatów – otrzymało ono pozytywną opinię FIFA i lada moment – jako pierwsze w Polsce boisko o sztucznej nawierzchni trawiastej – otrzyma certyfikat FIFA 2 STARS, potwierdzający najwyższą jakość wykonania. W Europie takich boisk mamy 70.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne