Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Ratowanie zabytkowych kopalni

03 Czerwiec 2020 
Na stronach Rządowego Centrum Legislacji zamieszczono przygotowany przez Ministerstwo...

Unijna pomoc w dobie kryzysu

03 Czerwiec 2020 
Podczas debaty „Unia Europejska – odpowiedź na kryzys”, która odbyła się pierwszego dnia...

Kolejne zmiany w zamówieniach...

03 Czerwiec 2020 
Rada Ministrów 20 maja przyjęła projekt ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów...

Swoboda wyboru

Data publikacji: 02-06-2008
Autor: fot. S&T Services Polska Sp. z o.o.

Rozmowa z Bogusławem ŻURKIEM, dyrektorem sektora publicznego S&T Services Polska Sp. z o.o.

Przetargi Publiczne: Zamówienia publiczne pozyskujecie przeważnie w sektorze administracji centralnej. Są to wasi główni klienci?

 

Bogusław Żurek: W zdecydowanej większości tak. Nie patrzymy jednak na pozyskane kontrakty przez pryzmat konkretnych instytucji czy też liczby zamówień. Zamówienia publiczne są bardzo chimeryczne i jeżeli w danym roku podpisujemy znaczącą umowę z jednym klientem, nie oznacza to, że w następnym roku będzie tak samo. Może być również tak, że kolejnym razem nie uda nam się u niego pozyskać żadnego zamówienia. Dlatego też analizujemy potencjalne zamówienia pod kątem usług i produktów, które oferujemy.

 

PP: Działacie w trzech obszarach: konsultingu, rozwiązań i usług serwisowych, jednak najwięcej waszych kontraktów dotyczy usług doradczych…

 

B.Ż.: Usługi konsultingowe są rzeczywiście szeroką grupą usług oferowaną przez naszą firmę. Jako przykłady mogę podać dwa kontrakty. Obejmowały one pomoc doradczą w zakresie koordynacji działań związanych ze wstąpieniem naszego kraju do strefy Schengen i przystosowania polskich systemów informatycznych do współpracy z Systemem Informacyjnym Schengen (SIS) i Systemem Informacji Wizowej (VIS). Wspieraliśmy tutaj policję, straż graniczną, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Braliśmy też udział w tworzeniu polskiego biura SIRENE dla policji, będącego częścią całej międzynarodowej infrastruktury krajów, które muszą wymieniać między sobą informacje w związku z postanowieniami Schengen.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne