Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Kraków Business Park

01 Październik 2020 
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na przebudowę przystanku Kraków Business...

Osiągnij Sukces z PPP

01 Październik 2020 
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło konkurs „Osiągnij Sukces z PPP”.

Fundusz Dróg Samorządowych

01 Październik 2020 
Fundusz Dróg Samorządowych (FDS) stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań...

III FORUM PRZETARGÓW PUBLICZNYCH

Data publikacji: 02-10-2008 Autor: Sylwia Lewandowska-Klauza
Tagi:    siwz

Podczas tegorocznej, trzeciej już z kolei, konferencji, jej uczestnicy dyskutować będą na temat „Prawa zamówień publicznych – najważniejszych zmian i ich konsekwencji”. Temat ten jest niezwykle problematyczny, gdyż dotyczy nowelizacji ustawy.

Jak do tej pory, tak i w tym roku Forum zorganizowane zostanie w Centrum Kongresowym Warszawianka Hotel Wellness & SPA w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim. To właśnie w tym malowniczym miejscu, na skraju mazowieckiej puszczy, w dniach 14-17 października, będą toczyć się rozmowy na temat wprowadzonych w ustawie zmian i ich konsekwencji.

Patroni i zaproszeni goście

Tradycją już stało się, iż do udziału w konferencji i wygłoszenia prelekcji zapraszani są najlepsi w kraju specjaliści ds. zamówień publicznych – przedstawiciele zamawiających, wykonawców, uznanych kancelarii prawnych czy też instytucji rządowych. Patronat honorowy nad tegorocznym Forum objęli: Prezes Urzędu Zamówień Publicznych oraz Ministerstwo Infrastruktury. Patronem forum jest także Ogólnopolskie Stowarzyszenie Konsultantów Zamówień Publicznych, Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Związek Miast Polskich. Wśród gości specjalnych znaleźli się: Jacek Sadowy, prezes Urzędu Zamówień Publicznych, dr Andrzej Panasiuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, mec. Renata Tubisz, prezes Krajowej Izby Odwoławczej, Dariusz Zielecki, dyrektor Departamentu Administracji Publicznej NIK, mec. Jerzy Pieróg, radca prawny, autor komentarza do ustawy Prawo zamówień publicznych oraz Janusz Cebertowicz, adwokat, radca prawny.

Tematyka konferencji

Podczas konferencji poruszone zostaną najistotniejsze – wynikające z nowelizacji – kwestie, które wymagają rozważenia lub interpretacji i które mogą stwarzać na co dzień najwięcej problemów, np. najczęstsze błędy w sporządzaniu siwz, zasady wykluczania wykonawców czy odrzucania ofert, a także możliwość dokonywania zmian w umowach. Nie zabraknie również wprowadzonych w ubiegłym roku do harmonogramu Forum warsztatów w grupach tematycznych, które są doskonałą okazją do spotkania z ekspertami.

Integracja środowiska

Celem, jaki od samego początku przyświeca organizacji Forum Przetargów Publicznych, jest przede wszystkim integracja środowiska skupionego wokół zamówień publicznych, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniami oraz propagowanie zgodnych z przepisami praktyk i zachowań w zakresie wydatkowania środków publicznych. Po wielogodzinnych debatach i wysłuchanych wykładach będzie też czas na spotkania w mniej formalnej atmosferze. Dlatego też organizator Forum przygotował dla gości konferencji wiele atrakcji, pozwalających na wzmocnienie sił po wyczerpujących dyskusjach oraz nawiązanie cennych kontaktów.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne