Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

UZP o zamówieniach na...

11 Marzec 2021 
Zamówieniami publicznymi na innowacje określa się wszelkie zamówienia obejmujące zakup...

Wodny plac zabaw w Katowicach

11 Marzec 2021 
W Katowicach rozpoczyna się właśnie budowa wodnego placu zabaw na Osiedlu Tysiąclecia w...

Polska największym...

11 Marzec 2021 
Jak wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego, eksport autobusów elektrycznych...

Praca, ale i pasja

Data publikacji: 05-01-2009
Autor: Andrzej Tylko

Rozmowa z Jackiem Jerką, prezesem zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych.

Przetargi Publiczne: Od wielu lat jest Pan członkiem OSKZP, a na ostatnim walnym zgromadzeniu został Pan wybrany prezesem zarządu. Jak dziś z punktu widzenia ostatnich 4 lat ocenia Pan działalność stowarzyszenia?

 

Jacek Jerka: Działalność Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych w okresie ostatnich 4 lat to ciągły i nieprzerwany proces zwiększania jego rozpoznawalności jako grupy osób, które aktywnie przyczyniają się do propagowania możliwie najlepszych wzorców stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych. Jest to o tyle istotne, że ostatnie 4 lata to okres, w którym członkowie OSKZP – podobnie jak i inni użytkownicy Pzp – musieli się zapoznać w 2004 r. z zupełnie nowym i bardzo rozbudowanym aktem prawnym, a w 2006, w 2007 i w 2008 roku z istotnymi zmianami wprowadzanymi do niego. Wielu naszych członków uczestniczyło w pracach komisji sejmowych, które zajmowały się przygotowaniem ostatecznego kształtu ustawy, co spowodowało, że miało to niebagatelne znaczenie dla sprawnego i bardziej skutecznego wdrażania nowych regulacji w praktyce.

 

PP: Czy w ramach stowarzyszenia ustalana jest jednolita linia, czy też jednolite stanowisko w konkretnych sprawach z zakresu zamówień?

 

J.J.: Przybliżanie członkom OSKZP nowych regulacji jest jednym z najlepiej wypełnianych przez kolejne zarządy zadań. Nie oznacza to, że po każdej nowelizacji Pzp ustalany jest w ramach stowarzyszenia jednolity sposób interpretowania jej przepisów, niemniej jednak ścieranie się różnych opinii sprawia, że często rozbieżne stanowiska ucierają się i zbliżają do siebie. W tym tkwi też specyfika OSKZP, że grupuje ono ludzi, dla których zamówienia publiczne to nie tylko praca i źródło zarobkowania, ale także pasja.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne