Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Modernizacja dróg łączących...

31 Grudzień 2019 
O blisko 12 mln euro wzrosną inwestycje w infrastrukturę drogową na polsko-słowackim...

Zamówienia z branży IT dla...

31 Grudzień 2019 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który ma ponad 24 mln klientów, ma też największy system...

Centrum Usług Społecznych

31 Grudzień 2019 
Usługi społeczne są ważnym obszarem inwestycji finansowanych z Funduszy Europejskich.

Praca, ale i pasja

Data publikacji: 05-01-2009
Autor: Andrzej Tylko

Rozmowa z Jackiem Jerką, prezesem zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych.

Przetargi Publiczne: Od wielu lat jest Pan członkiem OSKZP, a na ostatnim walnym zgromadzeniu został Pan wybrany prezesem zarządu. Jak dziś z punktu widzenia ostatnich 4 lat ocenia Pan działalność stowarzyszenia?

 

Jacek Jerka: Działalność Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych w okresie ostatnich 4 lat to ciągły i nieprzerwany proces zwiększania jego rozpoznawalności jako grupy osób, które aktywnie przyczyniają się do propagowania możliwie najlepszych wzorców stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych. Jest to o tyle istotne, że ostatnie 4 lata to okres, w którym członkowie OSKZP – podobnie jak i inni użytkownicy Pzp – musieli się zapoznać w 2004 r. z zupełnie nowym i bardzo rozbudowanym aktem prawnym, a w 2006, w 2007 i w 2008 roku z istotnymi zmianami wprowadzanymi do niego. Wielu naszych członków uczestniczyło w pracach komisji sejmowych, które zajmowały się przygotowaniem ostatecznego kształtu ustawy, co spowodowało, że miało to niebagatelne znaczenie dla sprawnego i bardziej skutecznego wdrażania nowych regulacji w praktyce.

 

PP: Czy w ramach stowarzyszenia ustalana jest jednolita linia, czy też jednolite stanowisko w konkretnych sprawach z zakresu zamówień?

 

J.J.: Przybliżanie członkom OSKZP nowych regulacji jest jednym z najlepiej wypełnianych przez kolejne zarządy zadań. Nie oznacza to, że po każdej nowelizacji Pzp ustalany jest w ramach stowarzyszenia jednolity sposób interpretowania jej przepisów, niemniej jednak ścieranie się różnych opinii sprawia, że często rozbieżne stanowiska ucierają się i zbliżają do siebie. W tym tkwi też specyfika OSKZP, że grupuje ono ludzi, dla których zamówienia publiczne to nie tylko praca i źródło zarobkowania, ale także pasja.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne