Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Ratowanie zabytkowych kopalni

03 Czerwiec 2020 
Na stronach Rządowego Centrum Legislacji zamieszczono przygotowany przez Ministerstwo...

Unijna pomoc w dobie kryzysu

03 Czerwiec 2020 
Podczas debaty „Unia Europejska – odpowiedź na kryzys”, która odbyła się pierwszego dnia...

Kolejne zmiany w zamówieniach...

03 Czerwiec 2020 
Rada Ministrów 20 maja przyjęła projekt ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów...

Kurs projektowania stron www

Data publikacji: 01-04-2014 Autor: Jacek Biechowiak, Sylwia Mosur-Blezel

W dobie narzędzi elektronicznych można zaobserwować wciąż zwiększające się zapotrzebowanie na programistów potrafiących zaprojektować ciekawą stronę internetową danej instytucji.

Wobec coraz łatwiejszej dostępności i większej popularności Internetu istotnym elementem wizerunku każdej firmy jest jej strona internetowa. Niektóre instytucje wręcz oparły główną strategię swoich przedsięwzięć na kontakcie on-line z potencjalnym klientem.

Stwarza to ogromny rynek pracy dla programistów, co z pewnością stanowi również szansę dla osób bezrobotnych, zwłaszcza że istnieją dobre narzędzia programistyczne, które są ogólnie dostępne i bezpłatne. Takim darmowym oprogramowaniem jest Joomla! CMS, dostępna na licencji GNU GPL (Powszechna Licencja Publiczna GNU). Po zapoznaniu się z graficznym interfejsem tego oprogramowania tworzenie stron internetowych oraz administrowanie nimi przestaje być dla wielu trudnością niemożliwą do pokonania. Praca programisty może być wykonywana zdalnie, a zatem jest to również dobra forma aktywizacji zawodowej dla osób, które mają problem z codziennym poruszaniem się poza terenem własnego mieszkania.

Przykładowy opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przeprowadzeniu kursu projektowania stron internetowych dla bezrobotnych, w tym niepełnosprawnych osób z terenu powiatu X. Celem kursu jest nabycie dodatkowych umiejętności, w ramach aktywizacji zawodowej, przez osoby zagrożone wykluczeniem zawodowym.

2. Łączna liczba uczestników kursu to 15 osób, w tym 3 osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich.

3. Tematyka zajęć powinna obejmować sprecyzowane przez zamawiającego zagadnienia (zob. ramka: Zakres tematyczny zajęć).

4. Kurs odbywać się będzie w formie zajęć praktycznych łączonych z wykładami.

5. Termin realizacji kursu: 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

6. Czas trwania kursu – 60 godzin dydaktycznych, przy czym 1 godzina to 45 minut zajęć i 15 minut przerwy. Zajęcia odbywać się będą w dni robocze w godzinach popołudniowych, min. 3 godziny zajęć dziennie, sporadycznie w soboty, zgodnie z harmonogramem zajęć. Harmonogram zostanie dostarczony przez wykonawcę najpóźniej w dniu zawarcia umowy i podlega zatwierdzeniu przez zamawiającego w terminie 7 dni od dnia jego otrzymania.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne