Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Dofinansowanie na rozwój dróg

05 Maj 2021 
Premier zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju...

Program Fundusze Europejskie...

05 Maj 2021 
21 kwietnia 2021 r. odbyło się wysłuchanie publiczne w sprawie projektu Programu Fundusze...

Partnerstwo...

05 Maj 2021 
20 kwietnia br. została uchwalona nowelizacja ustawy o efektywności wprowadzająca...

Kurs projektowania stron www

Data publikacji: 01-04-2014 Autor: Jacek Biechowiak, Sylwia Mosur-Blezel

W dobie narzędzi elektronicznych można zaobserwować wciąż zwiększające się zapotrzebowanie na programistów potrafiących zaprojektować ciekawą stronę internetową danej instytucji.

Wobec coraz łatwiejszej dostępności i większej popularności Internetu istotnym elementem wizerunku każdej firmy jest jej strona internetowa. Niektóre instytucje wręcz oparły główną strategię swoich przedsięwzięć na kontakcie on-line z potencjalnym klientem.

Stwarza to ogromny rynek pracy dla programistów, co z pewnością stanowi również szansę dla osób bezrobotnych, zwłaszcza że istnieją dobre narzędzia programistyczne, które są ogólnie dostępne i bezpłatne. Takim darmowym oprogramowaniem jest Joomla! CMS, dostępna na licencji GNU GPL (Powszechna Licencja Publiczna GNU). Po zapoznaniu się z graficznym interfejsem tego oprogramowania tworzenie stron internetowych oraz administrowanie nimi przestaje być dla wielu trudnością niemożliwą do pokonania. Praca programisty może być wykonywana zdalnie, a zatem jest to również dobra forma aktywizacji zawodowej dla osób, które mają problem z codziennym poruszaniem się poza terenem własnego mieszkania.

Przykładowy opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przeprowadzeniu kursu projektowania stron internetowych dla bezrobotnych, w tym niepełnosprawnych osób z terenu powiatu X. Celem kursu jest nabycie dodatkowych umiejętności, w ramach aktywizacji zawodowej, przez osoby zagrożone wykluczeniem zawodowym.

2. Łączna liczba uczestników kursu to 15 osób, w tym 3 osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich.

3. Tematyka zajęć powinna obejmować sprecyzowane przez zamawiającego zagadnienia (zob. ramka: Zakres tematyczny zajęć).

4. Kurs odbywać się będzie w formie zajęć praktycznych łączonych z wykładami.

5. Termin realizacji kursu: 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

6. Czas trwania kursu – 60 godzin dydaktycznych, przy czym 1 godzina to 45 minut zajęć i 15 minut przerwy. Zajęcia odbywać się będą w dni robocze w godzinach popołudniowych, min. 3 godziny zajęć dziennie, sporadycznie w soboty, zgodnie z harmonogramem zajęć. Harmonogram zostanie dostarczony przez wykonawcę najpóźniej w dniu zawarcia umowy i podlega zatwierdzeniu przez zamawiającego w terminie 7 dni od dnia jego otrzymania.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne