Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Ratowanie zabytkowych kopalni

03 Czerwiec 2020 
Na stronach Rządowego Centrum Legislacji zamieszczono przygotowany przez Ministerstwo...

Unijna pomoc w dobie kryzysu

03 Czerwiec 2020 
Podczas debaty „Unia Europejska – odpowiedź na kryzys”, która odbyła się pierwszego dnia...

Kolejne zmiany w zamówieniach...

03 Czerwiec 2020 
Rada Ministrów 20 maja przyjęła projekt ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów...

Budowa multimedialnej zjeżdżalni wodnej

Data publikacji: 02-12-2013 Autor: Joanna Walenciak

Zaprojektowanie i wykonanie multimedialnej zjeżdżalni wodnej jest nie tylko trudne, ale i kosztowne. Jednak z uwagi na swą specyfikę w dalszej perspektywie inwestycja ta może okazać się bardzo opłacalna.

W myśl przepisów ustawy – Prawo budowlane (dalej: pr. bud.) zjeżdżalnie należą do grupy obiektów sportu i rekreacji zaliczanych do V kategorii obiektów budowlanych. Obecnie ich najpopularniejszym rodzajem są niewątpliwie zjeżdżalnie wodne. Mogą one przybierać przeróżne kształty i formy. Jednak do najbardziej wyróżniającej się grupy zjeżdżalni wodnych należą z całą pewnością zjeżdżalnie multimedialne.

Rozeznanie rynku

Budowa zjeżdżalni wodnej wzbogaconej w efekty multimedialne należy niewątpliwie do zadań bardzo trudnych. Aby nie narazić się na niepotrzebne straty, do tego rodzaju inwestycji należy przygotować się bardzo profesjonalnie. W tym celu konieczna jest naprawdę szeroka i specjalistyczna wiedza, która pomoże realnie ocenić szanse powodzenia przedsięwzięcia.

Fachową wiedzą w przedmiotowym zakresie posługują się wykwalifikowane w budowie zjeżdżalni wodnych firmy zewnętrzne. Ich wszechstronna działalność umożliwia kompleksową realizację wszystkich etapów budowy, począwszy od opracowania dokumentacji projektowej, przez produkcję zjeżdżalni i jej montaż, aż po ostateczny rozruch.

Dlatego też, w celu pozyskania niezbędnych informacji związanych z budową zjeżdżalni wodnych, konieczne jest w tym przypadku przeprowadzenie dialogu technicznego.

Warunki techniczne obiektu

Ostateczny wygląd nowej zjeżdżalni wodnej, a także decyzja w sprawie rozpoczęcia budowy, w dużej mierze będą uzależnione od warunków technicznych obiektu, na którym przewidywana jest inwestycja. Na tym etapie konieczne będzie przeprowadzenie szczegółowej analizy technicznej w celu określenia rodzajów potencjalnego ryzyka. Podstawą analizy powinny być polskie normy, przepisy BHP oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Wśród obszarów analizy powinny się znaleźć m.in. następujące kwestie: ilość wolnej przestrzeni, stabilność konstrukcji ściany nośnej i stropu budynku, warunki lokalowe oraz rodzaj wybranych efektów multimedialnych.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

Spis treści Numer niedostępny Zamów prenumeratę

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne