Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Modernizacja dróg łączących...

31 Grudzień 2019 
O blisko 12 mln euro wzrosną inwestycje w infrastrukturę drogową na polsko-słowackim...

Zamówienia z branży IT dla...

31 Grudzień 2019 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który ma ponad 24 mln klientów, ma też największy system...

Centrum Usług Społecznych

31 Grudzień 2019 
Usługi społeczne są ważnym obszarem inwestycji finansowanych z Funduszy Europejskich.

Budowa multimedialnej zjeżdżalni wodnej

Data publikacji: 02-12-2013 Autor: Joanna Walenciak

Zaprojektowanie i wykonanie multimedialnej zjeżdżalni wodnej jest nie tylko trudne, ale i kosztowne. Jednak z uwagi na swą specyfikę w dalszej perspektywie inwestycja ta może okazać się bardzo opłacalna.

W myśl przepisów ustawy – Prawo budowlane (dalej: pr. bud.) zjeżdżalnie należą do grupy obiektów sportu i rekreacji zaliczanych do V kategorii obiektów budowlanych. Obecnie ich najpopularniejszym rodzajem są niewątpliwie zjeżdżalnie wodne. Mogą one przybierać przeróżne kształty i formy. Jednak do najbardziej wyróżniającej się grupy zjeżdżalni wodnych należą z całą pewnością zjeżdżalnie multimedialne.

Rozeznanie rynku

Budowa zjeżdżalni wodnej wzbogaconej w efekty multimedialne należy niewątpliwie do zadań bardzo trudnych. Aby nie narazić się na niepotrzebne straty, do tego rodzaju inwestycji należy przygotować się bardzo profesjonalnie. W tym celu konieczna jest naprawdę szeroka i specjalistyczna wiedza, która pomoże realnie ocenić szanse powodzenia przedsięwzięcia.

Fachową wiedzą w przedmiotowym zakresie posługują się wykwalifikowane w budowie zjeżdżalni wodnych firmy zewnętrzne. Ich wszechstronna działalność umożliwia kompleksową realizację wszystkich etapów budowy, począwszy od opracowania dokumentacji projektowej, przez produkcję zjeżdżalni i jej montaż, aż po ostateczny rozruch.

Dlatego też, w celu pozyskania niezbędnych informacji związanych z budową zjeżdżalni wodnych, konieczne jest w tym przypadku przeprowadzenie dialogu technicznego.

Warunki techniczne obiektu

Ostateczny wygląd nowej zjeżdżalni wodnej, a także decyzja w sprawie rozpoczęcia budowy, w dużej mierze będą uzależnione od warunków technicznych obiektu, na którym przewidywana jest inwestycja. Na tym etapie konieczne będzie przeprowadzenie szczegółowej analizy technicznej w celu określenia rodzajów potencjalnego ryzyka. Podstawą analizy powinny być polskie normy, przepisy BHP oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Wśród obszarów analizy powinny się znaleźć m.in. następujące kwestie: ilość wolnej przestrzeni, stabilność konstrukcji ściany nośnej i stropu budynku, warunki lokalowe oraz rodzaj wybranych efektów multimedialnych.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

Spis treści Numer niedostępny Zamów prenumeratę

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne