Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Ochrona zabytków w...

02 Wrzesień 2020 
Ponad 4 mln zł przeznaczył samorząd województwa podkarpackiego na dotacje dla zabytków w...

Serwis e-budownictwo

02 Wrzesień 2020 
2 sierpnia 2020 r. ruszył serwis e-budownictwo (e-budownictwo.gunb.gov.pl).

Sprawozdanie z działalności...

02 Wrzesień 2020 
W sierpniu br. Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych przedstawiła „Sprawozdanie z...

Niech się święci jubileusz

Data publikacji: 02-12-2013 Autor: Elżbieta Sobczuk
Na zdjęciu (od lewej): J....
Autor: Fot. E. Sobczuk
Na zdjęciu (od lewej): Jerzy...
Autor: Fot. E. Sobczuk

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Konsultantów Zamówień Publicznych to wspólnota osób aktywnie uczestniczących w systemie zamówień publicznych. Wiedza i doświadczenie członków Stowarzyszenia sprawiają, że trudno na rynku zamówień publicznych znaleźć dorównującą mu organizację.

W tym roku Ogólnopolskie Stowarzyszenie Konsultantów Zamówień Publicznych (OSKZP) obchodzi 15-lecie swojego istnienia. Uroczyste obchody tego jubileuszu miały miejsce w dniach 23–24 listopada na Zamku w Pułtusku.

Stowarzyszenie utworzono w 1998 r. z inicjatywy 18 osób, pochodzących z różnych regionów naszego kraju. Grupie tej przewodził w tamtym czasie dr Marek Zelent, nazywany przez członków Stowarzyszenia „ojcem założycielem”. W maju tego samego roku, decyzją Sądu Wojewódzkiego w Warszawie, Stowarzyszenie wpisano do rejestru stowarzyszeń.

Od pierwszego dnia istnienia Stowarzyszenie dążyło (i dąży nadal) do doskonalenia funkcjonowania systemu zamówień publicznych. Założenie to ma swoje źródło w pierwotnych celach powstania OSKZP, które skupiało osoby biorące udział w kreowaniu i wdrażaniu regulacji prawnych, zawartych w ustawie o zamówieniach publicznych z dnia 10 czerwca 1994 r. Ustawa ta stanowiła podwalinę powstania systemu zamówień publicznych w Polsce.

Dobre praktyki

Regulacje prawne w zakresie zamówień publicznych podlegają ciągłym zmianom, dlatego tak ważne w aksjologii członków Stowarzyszenia jest dążenie do doskonalenia systemu. Przejawia się to nie tylko w upowszechnianiu prawidłowych wzorów postępowania dla wszystkich uczestników procesu, lecz także we wskazywaniu tych obszarów systemu zamówień publicznych, które utrudniają racjonalne, oszczędne i efektywne dokonywanie wydatków przez zamawiających.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

Spis treści Numer niedostępny Zamów prenumeratę

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne