Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Modernizacja dróg łączących...

31 Grudzień 2019 
O blisko 12 mln euro wzrosną inwestycje w infrastrukturę drogową na polsko-słowackim...

Zamówienia z branży IT dla...

31 Grudzień 2019 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który ma ponad 24 mln klientów, ma też największy system...

Centrum Usług Społecznych

31 Grudzień 2019 
Usługi społeczne są ważnym obszarem inwestycji finansowanych z Funduszy Europejskich.

Tak jakby nowela

Data publikacji: 01-10-2013 Autor: Halina Olszowska
Autor: Rys. B. Brosz
Autor: Fot. Archiwum PP

Ostatnio odnoszę wrażenie, jakbym przed chwilą wysiadła z karuzeli, bo od wielości projektowanych nowelizacji naprawdę kręci mi się w głowie.

Początkiem września, zamiast przyjemniej spędzać czas, zmuszona byłam buszować po internecie, by na stronach sejmowych czytać opinie i komentarze ekspertów, tudzież oglądać filmową relację z posiedzeń komisji ds. zmian ustawy pzp. Wszystko po to, by zorientować się jako tako w treści i uzasadnieniach do sześciu (!) projektów nowelizacji pzp.

Rząd, senatorzy, a przede wszystkim posłowie pracują jak mróweczki albo inne pszczółki i prześcigają się w coraz to bardziej kontrowersyjnych pomysłach na nowelizacje. Mają one najwyraźniej tylko jeden cel: jakby tu jeszcze bardziej zagmatwać i tak wystarczająco zagmatwane i chaotyczne prawo zamówień publicznych.

Szyjąc tę patchworkową kołderkę, wstawiają różne łatki, nie zawsze pasujące do reszty. Kołderka coraz szersza i dłuższa, a z której by strony nie pociągnąć, wciąż jej nie starcza.

Projekty do kosza

Co ciekawe, aktywność legislatorów osiągnęła apogeum zaraz po tym, gdy w Dzienniku Ustaw z 9 sierpnia 2013 r. pod poz. 907 ukazało się obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 maja 2013 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy Prawo zamówień publicznych, choć prawdę mówiąc – wobec bezliku większych i mniejszych zmian – ogłaszanie takiego tekstu mija się z celem.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne