Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Velostrada na Górnym Śląsku

01 Kwiecień 2020 
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM) przygotowuje budowę bezkolizyjnej trasy...

Jawne otwarcie ofert a...

01 Kwiecień 2020 
W związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego u zamawiających pojawiają się pytania...

Jak wprowadzać zmiany do umów...

01 Kwiecień 2020 
W trakcie prac nad nowym pzp wykonawcy wskazywali, że większa elastyczność w zakresie...

Tak jakby nowela

Data publikacji: 01-10-2013 Autor: Halina Olszowska
Autor: Rys. B. Brosz
Autor: Fot. Archiwum PP

Ostatnio odnoszę wrażenie, jakbym przed chwilą wysiadła z karuzeli, bo od wielości projektowanych nowelizacji naprawdę kręci mi się w głowie.

Początkiem września, zamiast przyjemniej spędzać czas, zmuszona byłam buszować po internecie, by na stronach sejmowych czytać opinie i komentarze ekspertów, tudzież oglądać filmową relację z posiedzeń komisji ds. zmian ustawy pzp. Wszystko po to, by zorientować się jako tako w treści i uzasadnieniach do sześciu (!) projektów nowelizacji pzp.

Rząd, senatorzy, a przede wszystkim posłowie pracują jak mróweczki albo inne pszczółki i prześcigają się w coraz to bardziej kontrowersyjnych pomysłach na nowelizacje. Mają one najwyraźniej tylko jeden cel: jakby tu jeszcze bardziej zagmatwać i tak wystarczająco zagmatwane i chaotyczne prawo zamówień publicznych.

Szyjąc tę patchworkową kołderkę, wstawiają różne łatki, nie zawsze pasujące do reszty. Kołderka coraz szersza i dłuższa, a z której by strony nie pociągnąć, wciąż jej nie starcza.

Projekty do kosza

Co ciekawe, aktywność legislatorów osiągnęła apogeum zaraz po tym, gdy w Dzienniku Ustaw z 9 sierpnia 2013 r. pod poz. 907 ukazało się obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 maja 2013 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy Prawo zamówień publicznych, choć prawdę mówiąc – wobec bezliku większych i mniejszych zmian – ogłaszanie takiego tekstu mija się z celem.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne