Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

LiveChat w PARP

30 Styczeń 2020 
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła nowy kanał kontaktu z...

Sygnalizacja dla zapatrzonych...

30 Styczeń 2020 
Warszawa testuje nowe oznaczenia przejść dla pieszych, które wyświetlają na chodnikach...

Narzędzia do obliczania LCC

30 Styczeń 2020 
W ramach inicjatywy służącej szerszemu uwzględnianiu kosztów cyklu życia w zamówieniach...

Produkcja wystawy

Data publikacji: 01-10-2013 Autor: Eliza Grabowska-Szweicer
Tagi:    wadium

Postępowanie na produkcję wystawy może toczyć się z zastosowaniem art. 5 pzp. Zamawiający muszą mieć na uwadze między innymi konieczność przeniesienia praw autorskich.

W sytuacji gdy instytucje kultury przystępują do realizacji dużych projektów wystawowych, niejednokrotnie stają przed koniecznością ogłoszenia zamówienia na produkcję wystawy.

Wybór trybu

Pierwszą decyzją, jaką musi podjąć zamawiający w przypadku produkcji wystawy, jest wybór trybu postępowania. Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć, czy najbardziej prawidłowy jest tryb przetargu nieograniczonego, czy tryb z wolnej ręki. Kwestię tę należy analizować z uwzględnieniem konkretnych okoliczności.

Przede wszystkim konieczna jest analiza charakteru czynności, jakie ma zrealizować przyszły wykonawca. Jeżeli czynności te miałyby charakter czysto autorski, można rozważyć wykorzystanie trybu z wolnej ręki. Jednak z uwagi na to, że produkcja wystawy rzadko obejmuje wyłącznie czynności o charakterze autorskim, bezpieczniejszy wydaje się wybór jednego z trybów podstawowych, czyli przetargu nieograniczonego, ograniczonego albo – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy – Prawo zamówień publicznych (dalej: pzp) – negocjacji z ogłoszeniem (zgodnie z art. 55 ust. 1 pkt 5 pzp).

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne