Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Ochrona zabytków w...

02 Wrzesień 2020 
Ponad 4 mln zł przeznaczył samorząd województwa podkarpackiego na dotacje dla zabytków w...

Serwis e-budownictwo

02 Wrzesień 2020 
2 sierpnia 2020 r. ruszył serwis e-budownictwo (e-budownictwo.gunb.gov.pl).

Sprawozdanie z działalności...

02 Wrzesień 2020 
W sierpniu br. Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych przedstawiła „Sprawozdanie z...

Produkcja wystawy

Data publikacji: 01-10-2013 Autor: Eliza Grabowska-Szweicer
Tagi:    wadium

Postępowanie na produkcję wystawy może toczyć się z zastosowaniem art. 5 pzp. Zamawiający muszą mieć na uwadze między innymi konieczność przeniesienia praw autorskich.

W sytuacji gdy instytucje kultury przystępują do realizacji dużych projektów wystawowych, niejednokrotnie stają przed koniecznością ogłoszenia zamówienia na produkcję wystawy.

Wybór trybu

Pierwszą decyzją, jaką musi podjąć zamawiający w przypadku produkcji wystawy, jest wybór trybu postępowania. Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć, czy najbardziej prawidłowy jest tryb przetargu nieograniczonego, czy tryb z wolnej ręki. Kwestię tę należy analizować z uwzględnieniem konkretnych okoliczności.

Przede wszystkim konieczna jest analiza charakteru czynności, jakie ma zrealizować przyszły wykonawca. Jeżeli czynności te miałyby charakter czysto autorski, można rozważyć wykorzystanie trybu z wolnej ręki. Jednak z uwagi na to, że produkcja wystawy rzadko obejmuje wyłącznie czynności o charakterze autorskim, bezpieczniejszy wydaje się wybór jednego z trybów podstawowych, czyli przetargu nieograniczonego, ograniczonego albo – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy – Prawo zamówień publicznych (dalej: pzp) – negocjacji z ogłoszeniem (zgodnie z art. 55 ust. 1 pkt 5 pzp).

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne