Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Ochrona zabytków w...

02 Wrzesień 2020 
Ponad 4 mln zł przeznaczył samorząd województwa podkarpackiego na dotacje dla zabytków w...

Serwis e-budownictwo

02 Wrzesień 2020 
2 sierpnia 2020 r. ruszył serwis e-budownictwo (e-budownictwo.gunb.gov.pl).

Sprawozdanie z działalności...

02 Wrzesień 2020 
W sierpniu br. Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych przedstawiła „Sprawozdanie z...

Podnieśmy progi

Data publikacji: 01-08-2013
Autor: Fot. Archiwum własne

O problemach związanych z przeprowadzaniem przetargów na badania naukowe oraz propozycjach środowiska naukowego w tym zakresie rozmawiamy z prof. dr hab. Janem Środoniem z Instytutu Nauk Geologicznych PAN.


Katarzyna Jędrzejewska: Od kilku miesięcy naukowcy starają się przekonać rząd do podwyższenia tzw. progu bagatelności dla badań naukowych i prac rozwojowych, poniżej którego zamówienia byłyby wyłączone z procedur przewidzianych w prawie zamówień publicznych. Jaka miałaby to być kwota: 130 tys. euro czy 200 tys. euro?

Jan Środoń: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego postuluje od 2012 r. podniesienie progu do minimalnego poziomu wskazanego w dyrektywie unijnej, czyli do 130 tys. euro. My natomiast uważamy, że zasadne byłoby pozostawienie rozróżnienia na 130 i 200 tys. euro w zależności od rodzaju zamawiającego i tym samym wyłączenie z pzp zamówień dla uczelni do kwoty 200 tys. euro – dokładnie według progów bagatelności przewidzianych przez dyrektywę klasyczną, czyli dyrektywę 2004/18/WE. Dyrektywa różnicuje progi i niższy próg ustanawia dla administracji rządowej, a wyższy dla pozostałych podmiotów.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne