Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Modernizacja dróg łączących...

31 Grudzień 2019 
O blisko 12 mln euro wzrosną inwestycje w infrastrukturę drogową na polsko-słowackim...

Zamówienia z branży IT dla...

31 Grudzień 2019 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który ma ponad 24 mln klientów, ma też największy system...

Centrum Usług Społecznych

31 Grudzień 2019 
Usługi społeczne są ważnym obszarem inwestycji finansowanych z Funduszy Europejskich.

Protezy głosowe

Data publikacji: 01-08-2013 Autor: Marzena Paszulewicz

Dla pacjentów po zabiegu laryngektomii skuteczna rehabilitacja głosu i płuc zależna jest od właściwego doboru odpowiedniej protezy głosowej i wyrobu mocującego.

Podstawową czynnością zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego przed przystąpieniem do tworzenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia (dalej: siwz) jest dokładne przeanalizowanie, a następnie sprecyzowanie rzeczywistych potrzeb zamawiającego w zakresie zamówienia, tzn. prawidłowe i przejrzyste sporządzenie opisu przedmiotu zamówienia wraz z określeniem jego wartości szacunkowej.

Opis adekwatny do potrzeb

Ustawa – Prawo zamówień publicznych (dalej: pzp) dokładnie precyzuje zasady sporządzenia opisu przedmiotu zamówienia (art. 29 pzp). Niektórym może się w związku z tym wydawać, że zamawiający zmuszony jest nabywać produkty, które nie odpowiadają jego rzeczywistym potrzebom i nie spełniają podstawowych zasad jakościowych i funkcjonalnych, znacznie odbiegając od wymaganych parametrów technicznych. Nic bardziej mylnego. Ustawodawca pozostawia zamawiającemu swobodę w zakresie wymagań co do opisu przedmiotu zamówienia, zwłaszcza w zakresie jakości oraz parametrów technicznych.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne