Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Ochrona zabytków w...

02 Wrzesień 2020 
Ponad 4 mln zł przeznaczył samorząd województwa podkarpackiego na dotacje dla zabytków w...

Serwis e-budownictwo

02 Wrzesień 2020 
2 sierpnia 2020 r. ruszył serwis e-budownictwo (e-budownictwo.gunb.gov.pl).

Sprawozdanie z działalności...

02 Wrzesień 2020 
W sierpniu br. Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych przedstawiła „Sprawozdanie z...

Zmiany w ogłoszeniu o zamówieniu

Data publikacji: 01-08-2013 Autor: Piotr Wiśniewski
Tagi:    kryteria oceny ofert   polisa   siwz

W związku z nowelizacją pzp opublikowano nowy wzór ogłoszenia o zamówieniu. W tym numerze „Przetargów Publicznych” przedstawiamy zmiany w porównaniu z tekstem ogłoszenia o zamówieniu obowiązującym przed 13 marca 2013 r.

Rozporządzenie z 28 lutego 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów ogłoszeń zamieszczanych w Biuletynie Zamówień Publicznych (dalej: rozporządzenie w sprawie wzorów ogłoszeń) weszło w życie 16 marca 2013 r. Zmieniło ono m.in. treść wzoru ogłoszenia o zamówieniu. Zamieszczony w załączniku do tego rozporządzenia jednolity tekst wzoru ogłoszenia o zamówieniu od 13 marca 2013 r. dostępny jest również w portalu Urzędu Zamówień Publicznych i wszyscy zamawiający zobowiązani do zamieszczania tam ogłoszenia o zamówieniu mają obowiązek z niego korzystać.

Zmiana rozporządzenia była konieczna z uwagi na ostatnią zmianę ustawy – Prawo zamówień publicznych (dalej: pzp), która weszła w życie 20 lutego 2013 r. Od tej daty obowiązuje też nowe rozporządzenie w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (dalej: rozporządzenie w sprawie dokumentów). W artykule przedstawione zostały te zmiany w porównaniu z tekstem ogłoszenia o zamówieniu obowiązującym przed 13 marca 2013 r.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne