Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Ustawa o pracowniczych...

04 Styczeń 2019 
1 stycznia 2019 r. wchodzą w życie zmiany w przepisach ustawy Prawo zamówień publicznych,...

Inteligentny Rozwój

04 Styczeń 2019 
W ramach działań planowanych przez PARP w 2019 r. w programie Inteligentny Rozwój jest 15...

Forum Praktyk Branżowych

04 Styczeń 2019 
Urząd Zamówień Publicznych przeprowadził ankietę dotyczącą udostępnienia organizacjom...

Chcemy wprowadzić dobre praktyki

Data publikacji: 01-07-2013
Tagi:    szkoda   siwz
Autor: Fot. Archiwum własne

O projektowanych zmianach dotyczących przetargów publicznych rozmawiamy z Marią Małgorzatą Janyską, wiceprzewodniczącą sejmowej podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw nowelizujących pzp.

Katarzyna Jędrzejewska: Sejmowa podkomisja, której jest Pani wiceprzewodniczącą pracuje obecnie nad czterema projektami nowelizacji ustawy – Prawo zamówień publicznych, a niewykluczone, że wkrótce będzie ich pięć. Jaki jest sens takiej pracy, czy nie lepiej byłoby napisać ustawę od nowa, tak, aby kompleksowo rozwiązała wszystkie zgłoszone problemy?

Maria Janyska: Były takie pomysły, ale z racji ilości zgłaszanych uwag przez uczestników procesu zamówień publicznych, wielu niekoniecznie uzasadnionych albo rodzących skrajnie sprzeczne opinie, a także z powodu prac Komisji Europejskiej nad projektem nowej dyrektywy klasycznej, całościowa regulacja trwałaby bardzo długo. A w dyskusjach jesteśmy w większości zgodni, że pilnej zmiany wymaga kilka kwestii, które znacznie mogą poprawić sprawność i jakość zamówień. Nowa dyrektywa zostanie przyjęta przez Parlament Europejski prawdopodobnie jesienią.

Tym bardziej więc może należało wstrzymać się na te kilka miesięcy?

Mówimy o dłuższej perspektywie, ponieważ standardowo mamy trzy lata na implementację dyrektywy, co oznaczałoby, że na ten czas należałoby wstrzymać prace nad wszelkimi projektami nowelizacji.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2012 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne