Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Ochrona zabytków w...

02 Wrzesień 2020 
Ponad 4 mln zł przeznaczył samorząd województwa podkarpackiego na dotacje dla zabytków w...

Serwis e-budownictwo

02 Wrzesień 2020 
2 sierpnia 2020 r. ruszył serwis e-budownictwo (e-budownictwo.gunb.gov.pl).

Sprawozdanie z działalności...

02 Wrzesień 2020 
W sierpniu br. Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych przedstawiła „Sprawozdanie z...

Nie ten target

Data publikacji: 01-06-2010 Autor: Halina Olszowska
Autor: Rys. B. Brosz

Zadzwoniła do mnie pani z telemarketingu, mówiąc, że potrzebuje mojej pomocy, więc ochoczo podjęłam rozmowę. Najpierw jednak musiałam  wysłuchać wszystkiego o prodżekcie i jego zaletach. Potem zaś odpowiedzieć na szereg pytań, m.in. z czego żyję i w jakim jestem wieku. Nie mam z  tym najmniejszego problemu, jednak miała go pani telemarketingerka. Nagle stwierdziła zafrasowana: „Oj, sorry, to nie ten target”, po czym pożegnała  się i tyle było naszej rozmowy.

Sprawdziłam, co to takiego ten target w powiązaniu z moim wiekiem i z prodżektem, i jak po nitce do kłębka trafiłam na stronę internetową wojewódzkiego urzędu pracy, gdzie na temat tego akurat prodżektu wszystko pięknie wyłuszczono.

Stracony czas

Znalezienie odpowiedniego targetu to ponad połowa sukcesu w biznesie. Taki target marketing polega na podzieleniu rynku na segmenty w zależności od rodzaju prodżektu i skupieniu się tylko na danej grupie odbiorców. Stąd wiadomo, że ja – jako osoba nieposiadająca statusu bezrobotnej – faktycznie nie jestem tym targetem, więc dla mnie pani telemarketingerka straciła swój czas zupełnie niepotrzebnie. A może właśnie potrzebnie, bo dzięki niej może uda mi się napisać o tym i innych prodżektach objętych programem operacyjnym „Kapitał ludzki”.

Do wzięcia 9 mld euro

Jest to największy w historii Unii Europejskiej program współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, którego zakończenie przewiduje się w 2013 roku. Na jego realizację przewidziano środki unijne w wysokości ponad 9 mld euro.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

Spis treści Numer niedostępny Zamów prenumeratę

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne