Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Radiotelefony dla SW

22 Lipiec 2020 
Służba Więzienna (SW) planuje zakup 1241 sztuk radiotelefonów przenośnych wraz z...

Funduszowy pakiet...

22 Lipiec 2020 
Podmioty korzystające z projektów współfinansowanych ze środków unijnych, których...

Tarcza 4.0

22 Lipiec 2020 
Ustawa z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych...

Dywany kwiatowe

Data publikacji: 02-04-2013 Autor: Joanna Starosta

Podstawą do sporządzenia przedmiotu zamówienia na wykonanie kobierców kwietnych jest dokumentacja projektowa, z którą oferent musi się zapoznać. Wskazane jest także, aby odbył wizję terenową na obiekcie.

Kwietniki dywanowe od zawsze kojarzą się z luksusem i odpowiednią rangą miejsca, które zdobią. Na przestrzeni wieków zakładane były przy rezydencjach, pałacach i małych dworkach. Ich charakter nie zmienił się przez lata. Mają za zadanie podkreślić rangę miejsca, wprowadzić do otoczenia kolor i kompozycję, które zachwycą każdego.

Przedmiot zamówienia

Kobierce kwietne, bo tak też nazywane są dywany kwiatowe, mogą być wykonane z różnych roślin. Z zasady są to rośliny jednoroczne, dwuletnie, rośliny cebulowe, byliny, trawy, a nawet niskopienne rośliny wieloletnie.

Wykonanie dywanu kwiatowego jest działaniem, które może być traktowane jako samodzielna usługa. Zwykle jest to element zadania inwestycyjnego, który opiera się na ściśle określonym projekcie i polega na wykonaniu nasadzeń w ramach zagospodarowania terenu po zakończonej inwestycji. W przypadku, kiedy dywan kwiatowy jest wykonywany w przestrzeni już zorganizowanej, niejako samodzielnie, przedmiot zamówienia powinien być opracowany osobno dla projektu i osobno dla jego realizacji.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne