Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Modernizacja dróg łączących...

31 Grudzień 2019 
O blisko 12 mln euro wzrosną inwestycje w infrastrukturę drogową na polsko-słowackim...

Zamówienia z branży IT dla...

31 Grudzień 2019 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który ma ponad 24 mln klientów, ma też największy system...

Centrum Usług Społecznych

31 Grudzień 2019 
Usługi społeczne są ważnym obszarem inwestycji finansowanych z Funduszy Europejskich.

Dywany kwiatowe

Data publikacji: 02-04-2013 Autor: Joanna Starosta

Podstawą do sporządzenia przedmiotu zamówienia na wykonanie kobierców kwietnych jest dokumentacja projektowa, z którą oferent musi się zapoznać. Wskazane jest także, aby odbył wizję terenową na obiekcie.

Kwietniki dywanowe od zawsze kojarzą się z luksusem i odpowiednią rangą miejsca, które zdobią. Na przestrzeni wieków zakładane były przy rezydencjach, pałacach i małych dworkach. Ich charakter nie zmienił się przez lata. Mają za zadanie podkreślić rangę miejsca, wprowadzić do otoczenia kolor i kompozycję, które zachwycą każdego.

Przedmiot zamówienia

Kobierce kwietne, bo tak też nazywane są dywany kwiatowe, mogą być wykonane z różnych roślin. Z zasady są to rośliny jednoroczne, dwuletnie, rośliny cebulowe, byliny, trawy, a nawet niskopienne rośliny wieloletnie.

Wykonanie dywanu kwiatowego jest działaniem, które może być traktowane jako samodzielna usługa. Zwykle jest to element zadania inwestycyjnego, który opiera się na ściśle określonym projekcie i polega na wykonaniu nasadzeń w ramach zagospodarowania terenu po zakończonej inwestycji. W przypadku, kiedy dywan kwiatowy jest wykonywany w przestrzeni już zorganizowanej, niejako samodzielnie, przedmiot zamówienia powinien być opracowany osobno dla projektu i osobno dla jego realizacji.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne