Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Data publikacji: 01-10-2012 | Autor: | Marta Juraszek-Ciupa |
Biorąc pod uwagę fakt, że forma powrotu do zdrowia poprzez oferowane ćwiczenia rehabilitacyjne jest na rynku usług medycznych bardzo utrudniona, a często niemożliwa do pozyskania, wielu uczestników spełniających kryteria kwalifikacyjne chętnie korzysta ze wsparcia w postaci ambulatoryjnej rehabilitacji medycznej.
Ustalenie wartości szacunkowej zamówienia odbywa się poprzez:
1) określenie wielkości grupy, dla której będzie realizowane zadanie,
2) ustalenie ilości i rodzajów zabiegów, jakie prawdopodobnie będą zlecane w I etapie realizacji zadania na podstawie uzyskanych dotychczas orzeczeń lekarskich o niepełnosprawności uczestników projektu.
Szacowanie wartości zamówienia odbywa się zgodnie z art. 32 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz wytycznymi projektu, w których wymagane jest, aby te czynności odbywały się poprzez rozeznanie rynku wśród minimum trzech potencjalnych podmiotów, które mogą świadczyć tego rodzaju usługi.
Kolejnym krokiem jest sporządzenie opisu przedmiotu zamówienia. W naszym przypadku, mając wyłonioną docelową grupę uczestników, na rzecz której realizowane będzie przedmiotowe zadanie, a także posiadając wiedzę dotyczącą zapotrzebowania na usługi rehabilitacyjne, zamawiający jest w stanie określić rodzaj i ilość wymaganych zabiegów i ćwiczeń. Aby pomoc rehabilitacyjna była skuteczna, dopasowana do schorzeń poszczególnych uczestników, zasadne jest wykonanie zadania w 3 kolejnych etapach:
Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.
All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne