Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Data publikacji: 01-12-2010 | Autor: | Leszek Podgórski |
Jednym z czynników, które charakteryzują XXI wiek, jest na pewno bardzo dynamiczny rozwój szeroko pojętej informatyki. Zjawisko to powoduje, że technologie informatyczne coraz częściej i mocniej stanowią element naszej codzienności. Praktycznie każda sfera życia codziennego zaczyna być dominowana przez elementy informatyki – począwszy od komunikacji międzyludzkiej, w której poczta elektroniczna, komunikatory internetowe i portale społecznościowe wyparły pisanie tradycyjnych listów, poprzez dostęp np. do usług bankowych, kończąc na czytaniu książek i artykułów. Zjawisko to powoduje konieczność coraz wcześniejszego i szerszego kształcenia dzieci w zakresie korzystania z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Wart podkreślenia jest fakt, że nowoczesne technologie to nie tylko same zalety, ale również szereg niebezpieczeństw, które należy definiować i przedstawiać młodym ludziom. Mimo że dostęp do tych technologii wydaje się bardzo prosty, to „wykluczenie cyfrowe” i rozwarstwienie społeczne, które powoduje to zjawisko, jest jednym z bardziej istotnych problemów obecnych czasów. Odpowiedzią na te problemy jest profesjonalne kształcenie młodych ludzi z zakresu używania nowoczesnych technologii. Do przeprowadzenia skutecznej edukacji potrzebne są jednak odpowiednie narzędzia. Jednym z nich może być kompleksowa pracownia komputerowa w placówkach oświatowych. W niniejszym artykule chciałbym przede wszystkim nakreślić podstawowe wskazówki dotyczące profesjonalnego opracowania opisu przedmiotu zamówienia w przypadku budowy kompletnej pracowni komputerowej.
Przystępując do wszczęcia postępowania, którego celem jest budowa profesjonalnej pracowni komputerowej, należy na wstępie odpowiedzieć sobie na następujące pytania:
Odpowiedzi na te pytania mają uświadomić osobom pracującym nad opisem przedmiotu zamówienia, czy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie konieczne do kompletnego i profesjonalnego przygotowania tego opisu.
Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.
All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne