Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Data publikacji: 04-05-2012 | Autor: | Sławomir Stolarski |
Stosownie do przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych dokumentacja projektowa jest podstawowym dokumentem służącym do opisu przedmiotu zamówienia publicznego na roboty budowlane. Szczegółowy zakres i formę dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego określa obecnie rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w tej sprawie (dalej: rozporządzenie). Zostało wydane na podstawie delegacji ustawowej zawartej w art. 34 ust. 4 pzp, które przy definiowaniu pojęcia „robót budowlanych” odsyła do ustawy Prawo budowlane. Zatem mówiąc o robotach budowlanych i określając specyfikacje techniczne ich wykonania i odbioru, mamy na uwadze działalność polegającą na wykonywaniu obiektu budowlanego w określonym miejscu, jego nadbudowę, rozbudowę, odbudowę, przebudowę, montaż, remont lub rozbiórkę.
W zależności od stopnia skomplikowania robót budowlanych specyfikacje składają się ze specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót podstawowych, rodzajów robót według przyjętej systematyki lub grup robót. Rozporządzenie określa roboty podstawowe jako minimalny zakres prac, które po wykonaniu są możliwe do odebrania pod względem ilości i wymogów jakościowych oraz uwzględniają przyjęty stopień scalenia robót.
W przypadku budowy (a zatem wykonywania obiektu budowlanego w określonym miejscu, jego odbudowy, nadbudowy lub rozbudowy) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych należy opracować z uwzględnieniem podziału szczegółowego według Wspólnego Słownika Zamówień, określając w nich co najmniej:
Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.
All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne