Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Pakiet wolnościowy

27 Listopad 2019 
Prawo budowlane ma się stać proobywatelskie, deregulacyjne i wolnościowe – taki cel...

Realizacja programów unijnych

27 Listopad 2019 
Portal Funduszy Europejskich opublikował dane dotyczące postępów w realizacji programów...

Zmiana ustawy o zasadach...

27 Listopad 2019 
6 listopada 2019 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zasadach...

Aukcje to przyszłość

Data publikacji: 01-02-2006
Autor: Fot. Karol Paczesny

Rozmowa z Markiem SOROKĄ i Bogusławem BEDNARZEM, współwłaścicielami Piomar s.c.

Jesteście zaledwie kilkuosobową firmą zajmującą się sprzedażą i montażem sprzętu oraz oprogramowania komputerowego, ale zdążyliście już zdobyć uznanie w całym kraju. Jest na to jakaś recepta?

 

Współpracujemy z firmami o najwyższej krajowej i międzynarodowej renomie, co gwarantuje, że każdy nasz klient otrzyma od nas produkt najwyższej jakości. Szczególnym powodem do dumy jest to, że 98 proc. naszych klientów wybiera nas ponownie. Jest to dla nas dowód, że odpowiada im współpraca z nami. Poza tym zajmujemy się kompleksową obsługą przedsiębiorstw i instytucji, a więc pracujemy z klientem na każdym etapie komputeryzacji jego firmy, począwszy od analizy potrzeb, poprzez zaproponowanie odpowiednich rozwiązań sprzętowych i oprogramowania, ich instalację i wdrożenie, kończąc na przeszkoleniu pracowników i obsłudze serwisowej. Na liście użytkowników naszych rozwiązań znajduje się już ponad 300 różnych podmiotów gospodarczych. Są to przede wszystkim gminy, starostwa, urzędy marszałkowskie, urzędy wojewódzkie, sądy, komendy policji, urzędy pracy.

 

Od kilku lat bardzo prężnie działacie też na rynku zamówień publicznych…

 

Co miesiąc startujemy w kilkunastu przetargach. Co 3-4 wygrywamy. Jest to główne źródło zysków w naszej firmie. Startujemy w przetargach o wartości od 50 tys. do miliona złotych. To, że jesteśmy małą firmą, nie oznacza, że nie powinniśmy brać się za zamówienia. Moim zdaniem jesteśmy w o wiele lepszej sytuacji niż większe lub duże spółki, ponieważ łatwiej jest się nam przebić. A przede wszystkim, co najważniejsze, im mniejsza firma, tym mniejsze koszty. Ubiegamy się o realizację zamówień w całym kraju. Ostatnie nasze duże zamówienia to dostawa komputerów przenośnych dla Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz w Katowicach, dla Sądu Okręgowego we Wrocławiu, czy też kolejne już zamówienie dla Ministerstwa Obrony Narodowej, a dokładnie Departamentu Sił Zbrojnych RP.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

Spis treści Numer niedostępny Zamów prenumeratę

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne