Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Modyfikacje systemu...

31 Grudzień 2020 
Od 14 grudnia ub.r. zamawiający i wykonawcy mogą korzystać ze zmienionego systemu do...

Kanał przez Mierzeję Wiślaną

31 Grudzień 2020 
Budową drugiego etapu budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, drogi wodnej z...

Fundusz Inwestycji Lokalnych

31 Grudzień 2020 
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – czyli program bezzwrotnego wsparcia dla...

W jednym miejscu

Data publikacji: 01-02-2006 Autor: Aneta Olszowska
Tagi:    roczne sprawozdanie   siwz

Wprawdzie prawo zamówień publicznych nie nakazuje zamawiającym sporządzania jakichkolwiek rejestrów, jednakże nie sposób dobrze zorganizować pracy bez stworzenia choćby spisu prowadzonych postępowań.

Prowadzenie rejestrów może się komuś wydawać zbędną biurokracją. Jednakże, jak wskazuje doświadczenie, przy niewielkim nakładzie pracy związanej z wypełnianiem przedstawionych poniżej rejestrów, okazuje się, że zaoszczędzamy sporo czasu i nerwów w wykonywaniu swojej pracy, a sporządzenie rocznego sprawozdania z udzielonych zamówień bez konieczności przekopywania dziesiątek teczek stanie się niemalże prawdziwą przyjemnością.

Rejestr zamówień

Rejestr zamówień to swoiste archiwum, w którym zamawiający notują najistotniejsze dane na temat przeprowadzanych postępowań. Jego atutem jest to, że w przypadku jakichkolwiek kontroli wszelkie dane dotyczące prowadzonych postępowań znajdują się w jednym miejscu. Jednak najistotniejszą rolę pełni on przede wszystkim w procesie sprawozdawczym. Zgodnie z art. 98 Pzp, do dnia 1 marca każdego roku zamawiający zobligowani są do przekazania prezesowi Urzędu Zamówień Publicznych rocznego sprawozdania o udzielonych zamówieniach w minionym roku. Dlatego też dobrze jest dostosować prowadzony rejestr zamówień pod kątem przygotowania rocznego sprawozdania. Oczywiście, ile instytucji pewnie tyle pomysłów na to, jak ów rejestr powinien wyglądać, ale najważniejsze jest to, aby ułatwił on zamawiającemu organizację udzielania zamówień.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

Spis treści Numer niedostępny Zamów prenumeratę

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne