Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Modernizacja dróg łączących...

31 Grudzień 2019 
O blisko 12 mln euro wzrosną inwestycje w infrastrukturę drogową na polsko-słowackim...

Zamówienia z branży IT dla...

31 Grudzień 2019 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który ma ponad 24 mln klientów, ma też największy system...

Centrum Usług Społecznych

31 Grudzień 2019 
Usługi społeczne są ważnym obszarem inwestycji finansowanych z Funduszy Europejskich.

Mamy swoją strategię

Data publikacji: 01-06-2006
Autor: Fot. Warbud SA

Rozmowa z Małgorzatą KORZENIOWSKĄ, dyrektorem biura koordynacji ofertowania i marketingu WARBUD SA.

Przetargi Publiczne: Jesteście firmą budowlaną o ugruntowanej pozycji i jedną z największych na polskim rynku. Kiedy zainteresowaliście się zamówieniami publicznymi i wygraliście swój pierwszy przetarg?

 

Małgorzata KORZENIOWSKA: Firma WARBUD SA powstała w 1989 roku, w dobie największych przemian rynkowych. Od samego początku rozwija się bardzo intensywnie, pozyskując z roku na rok coraz więcej kontraktów. Nasze początki związane były jednak z realizacją zamówień dla inwestorów prywatnych. Pierwsze zamówienie objęte procedurą zamówień publicznych pozyskaliśmy w 1997 roku, podpisując umowę z Metrem Warszawskim na wykonanie projektu i stacji metra „Ratusz” A-15.

 

PP: Które z zamówień było dla was do tej pory najtrudniejsze do zdobycia i wymagało najwięcej wysiłku?

 

MK: Zawsze najtrudniej jest zdobyć kontrakt w takiej dziedzinie budownictwa, w której firma dopiero stara się zaistnieć jako wiarygodny podmiot. Nie mając doświadczenia w wycenie obiektów, bez wiarygodnego partnera i zaufanych podwykonawców trudno jest pozyskać zamówienie. Kilka lat temu, wchodząc na rynek zamówień w dziedzinie budownictwa inżynierskiego, mieliśmy takie obawy, ale udało się i jesteśmy z tego dumni. Dwa lata temu w firmie powstał pion odpowiedzialny za budownictwo ekologiczne. Pierwszych kilka ofert było dla nas szkołą wyceny, zdobywania zaufania u podwykonawców „z branży” i walką z konkurencją. Nasze oferty były skrupulatnie sprawdzane przez innych uczestników postępowania. W końcu udało się nam pozyskać kontrakt na budowę prestiżowego projektu ekologicznego pod nazwą Grupowa Oczyszczalnia Ścieków dla aglomeracji łódzkiej. I tak zaczęła się nasza przygoda z ekologią.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

Spis treści Numer niedostępny Zamów prenumeratę

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne