Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Radiotelefony dla SW

22 Lipiec 2020 
Służba Więzienna (SW) planuje zakup 1241 sztuk radiotelefonów przenośnych wraz z...

Funduszowy pakiet...

22 Lipiec 2020 
Podmioty korzystające z projektów współfinansowanych ze środków unijnych, których...

Tarcza 4.0

22 Lipiec 2020 
Ustawa z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych...

Mamy swoją strategię

Data publikacji: 01-06-2006
Autor: Fot. Warbud SA

Rozmowa z Małgorzatą KORZENIOWSKĄ, dyrektorem biura koordynacji ofertowania i marketingu WARBUD SA.

Przetargi Publiczne: Jesteście firmą budowlaną o ugruntowanej pozycji i jedną z największych na polskim rynku. Kiedy zainteresowaliście się zamówieniami publicznymi i wygraliście swój pierwszy przetarg?

 

Małgorzata KORZENIOWSKA: Firma WARBUD SA powstała w 1989 roku, w dobie największych przemian rynkowych. Od samego początku rozwija się bardzo intensywnie, pozyskując z roku na rok coraz więcej kontraktów. Nasze początki związane były jednak z realizacją zamówień dla inwestorów prywatnych. Pierwsze zamówienie objęte procedurą zamówień publicznych pozyskaliśmy w 1997 roku, podpisując umowę z Metrem Warszawskim na wykonanie projektu i stacji metra „Ratusz” A-15.

 

PP: Które z zamówień było dla was do tej pory najtrudniejsze do zdobycia i wymagało najwięcej wysiłku?

 

MK: Zawsze najtrudniej jest zdobyć kontrakt w takiej dziedzinie budownictwa, w której firma dopiero stara się zaistnieć jako wiarygodny podmiot. Nie mając doświadczenia w wycenie obiektów, bez wiarygodnego partnera i zaufanych podwykonawców trudno jest pozyskać zamówienie. Kilka lat temu, wchodząc na rynek zamówień w dziedzinie budownictwa inżynierskiego, mieliśmy takie obawy, ale udało się i jesteśmy z tego dumni. Dwa lata temu w firmie powstał pion odpowiedzialny za budownictwo ekologiczne. Pierwszych kilka ofert było dla nas szkołą wyceny, zdobywania zaufania u podwykonawców „z branży” i walką z konkurencją. Nasze oferty były skrupulatnie sprawdzane przez innych uczestników postępowania. W końcu udało się nam pozyskać kontrakt na budowę prestiżowego projektu ekologicznego pod nazwą Grupowa Oczyszczalnia Ścieków dla aglomeracji łódzkiej. I tak zaczęła się nasza przygoda z ekologią.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

Spis treści Numer niedostępny Zamów prenumeratę

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne