Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Punkty ładowania pojazdów...

25 Kwiecień 2019 
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty na dzierżawę 13 miejsc pod...

Wpływ brexitu na zamówienia

25 Kwiecień 2019 
Na nadzwyczajnym szczycie 10 kwietnia br. Rada Europejska zgodziła się przełożyć termin...

Zmiany, zmiany, nowelizacje…

25 Kwiecień 2019 
18 kwietnia 2019 r. weszła w życie ustawa z dnia 9 listopada 2018 r. o elektronicznym...

Nie ma dużych przetargów

Data publikacji: 06-11-2006
Tagi:    konsorcjum   aukcja elektroniczna   konkurs   siwz
Autor: Computerland

Rozmowa z Adamem PÓŁGRABIĄ, dyrektorem generalnym sektora publicznego ComputerLand SA

Przetargi Publiczne: Podpisaliście ostatnio duży kontrakt z Ministerstwem Obrony Narodowej. Czego dotyczy to zamówienie?

 

Adam PÓŁGRABIA: Jeśli chodzi o wygrane przetargi i podpisane umowy, to rzeczywiście jest to jeden z większych kontraktów w ostatnim czasie, wart 16 mln zł brutto. Przetarg ten dotyczył zakupu tzw. tempestowych zestawów komputerowych. Tempest jest normą, która określa wymagania sprzętu w zakresie jego szczelności elektromagnetycznej. Naszym zadaniem jest tutaj dostarczenie zestawów komputerowych, które nie będą emitowały fal elektromagnetycznych, co ma uniemożliwić pobieranie informacji gromadzonych i przetwarzanych w komputerach, a możliwych do odczytania właśnie za pośrednictwem wspomnianych fal. Nasze zestawy komputerowe najprawdopodobniej będą pracowały w bardzo newralgicznych obszarach resortu obrony narodowej, w których odpowiedni poziom tajności danych jest niezbędny.

 

PP: Dużo firm ubiegało się o to zamówienie?

 

A.P.: Był to przetarg na sprzęt wysoce specjalistyczny. Jest jednak na rynku kilka firm, oferujących produkty w tym zakresie. Było więc kilka konkurencyjnych podmiotów, jednak to nasza oferta została uznana za najkorzystniejszą. Wpłynęły na to dwa czynniki. Pierwszy z nich to fakt, że przetarg ten organizowany był w trybie aukcji elektronicznej. Muszę przyznać, że bardzo nam odpowiada taka forma. W pierwszej fazie składany jest wniosek potwierdzający zdolność do wykonania zamówienia, potwierdzający, że wykonawca oferuje rozwiązanie zgodne z zamawianym. Następnie w określonym terminie organizowana jest aukcja elektroniczna, gdzie walczy się już wyłącznie ceną. 

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne