Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Radiotelefony dla SW

22 Lipiec 2020 
Służba Więzienna (SW) planuje zakup 1241 sztuk radiotelefonów przenośnych wraz z...

Funduszowy pakiet...

22 Lipiec 2020 
Podmioty korzystające z projektów współfinansowanych ze środków unijnych, których...

Tarcza 4.0

22 Lipiec 2020 
Ustawa z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych...

Nie ma dużych przetargów

Data publikacji: 06-11-2006
Tagi:    konkurs   konsorcjum   aukcja elektroniczna   siwz
Autor: Computerland

Rozmowa z Adamem PÓŁGRABIĄ, dyrektorem generalnym sektora publicznego ComputerLand SA

Przetargi Publiczne: Podpisaliście ostatnio duży kontrakt z Ministerstwem Obrony Narodowej. Czego dotyczy to zamówienie?

 

Adam PÓŁGRABIA: Jeśli chodzi o wygrane przetargi i podpisane umowy, to rzeczywiście jest to jeden z większych kontraktów w ostatnim czasie, wart 16 mln zł brutto. Przetarg ten dotyczył zakupu tzw. tempestowych zestawów komputerowych. Tempest jest normą, która określa wymagania sprzętu w zakresie jego szczelności elektromagnetycznej. Naszym zadaniem jest tutaj dostarczenie zestawów komputerowych, które nie będą emitowały fal elektromagnetycznych, co ma uniemożliwić pobieranie informacji gromadzonych i przetwarzanych w komputerach, a możliwych do odczytania właśnie za pośrednictwem wspomnianych fal. Nasze zestawy komputerowe najprawdopodobniej będą pracowały w bardzo newralgicznych obszarach resortu obrony narodowej, w których odpowiedni poziom tajności danych jest niezbędny.

 

PP: Dużo firm ubiegało się o to zamówienie?

 

A.P.: Był to przetarg na sprzęt wysoce specjalistyczny. Jest jednak na rynku kilka firm, oferujących produkty w tym zakresie. Było więc kilka konkurencyjnych podmiotów, jednak to nasza oferta została uznana za najkorzystniejszą. Wpłynęły na to dwa czynniki. Pierwszy z nich to fakt, że przetarg ten organizowany był w trybie aukcji elektronicznej. Muszę przyznać, że bardzo nam odpowiada taka forma. W pierwszej fazie składany jest wniosek potwierdzający zdolność do wykonania zamówienia, potwierdzający, że wykonawca oferuje rozwiązanie zgodne z zamawianym. Następnie w określonym terminie organizowana jest aukcja elektroniczna, gdzie walczy się już wyłącznie ceną. 

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

Spis treści Numer niedostępny Zamów prenumeratę

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne