Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Modernizacja dróg łączących...

31 Grudzień 2019 
O blisko 12 mln euro wzrosną inwestycje w infrastrukturę drogową na polsko-słowackim...

Zamówienia z branży IT dla...

31 Grudzień 2019 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który ma ponad 24 mln klientów, ma też największy system...

Centrum Usług Społecznych

31 Grudzień 2019 
Usługi społeczne są ważnym obszarem inwestycji finansowanych z Funduszy Europejskich.

Nie ma dużych przetargów

Data publikacji: 06-11-2006
Tagi:    konkurs   konsorcjum   aukcja elektroniczna   siwz
Autor: Computerland

Rozmowa z Adamem PÓŁGRABIĄ, dyrektorem generalnym sektora publicznego ComputerLand SA

Przetargi Publiczne: Podpisaliście ostatnio duży kontrakt z Ministerstwem Obrony Narodowej. Czego dotyczy to zamówienie?

 

Adam PÓŁGRABIA: Jeśli chodzi o wygrane przetargi i podpisane umowy, to rzeczywiście jest to jeden z większych kontraktów w ostatnim czasie, wart 16 mln zł brutto. Przetarg ten dotyczył zakupu tzw. tempestowych zestawów komputerowych. Tempest jest normą, która określa wymagania sprzętu w zakresie jego szczelności elektromagnetycznej. Naszym zadaniem jest tutaj dostarczenie zestawów komputerowych, które nie będą emitowały fal elektromagnetycznych, co ma uniemożliwić pobieranie informacji gromadzonych i przetwarzanych w komputerach, a możliwych do odczytania właśnie za pośrednictwem wspomnianych fal. Nasze zestawy komputerowe najprawdopodobniej będą pracowały w bardzo newralgicznych obszarach resortu obrony narodowej, w których odpowiedni poziom tajności danych jest niezbędny.

 

PP: Dużo firm ubiegało się o to zamówienie?

 

A.P.: Był to przetarg na sprzęt wysoce specjalistyczny. Jest jednak na rynku kilka firm, oferujących produkty w tym zakresie. Było więc kilka konkurencyjnych podmiotów, jednak to nasza oferta została uznana za najkorzystniejszą. Wpłynęły na to dwa czynniki. Pierwszy z nich to fakt, że przetarg ten organizowany był w trybie aukcji elektronicznej. Muszę przyznać, że bardzo nam odpowiada taka forma. W pierwszej fazie składany jest wniosek potwierdzający zdolność do wykonania zamówienia, potwierdzający, że wykonawca oferuje rozwiązanie zgodne z zamawianym. Następnie w określonym terminie organizowana jest aukcja elektroniczna, gdzie walczy się już wyłącznie ceną. 

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

Spis treści Numer niedostępny Zamów prenumeratę

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne