Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Kraków Business Park

01 Październik 2020 
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na przebudowę przystanku Kraków Business...

Osiągnij Sukces z PPP

01 Październik 2020 
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło konkurs „Osiągnij Sukces z PPP”.

Fundusz Dróg Samorządowych

01 Październik 2020 
Fundusz Dróg Samorządowych (FDS) stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań...

Kryteria a realne potrzeby

Data publikacji: 04-12-2006
Autor: Fot. Hewlett - Packard

Rozmowa z Arturem WIERETIŁO, dyrektorem działu outsourcingu Hewlett-Packard Polska

Przetargi Publiczne: Znajdujecie się na liście 50 firm, które zdaniem Urzędu Zamówień Publicznych osiągają największe przychody z zamówień publicznych. W ilu przetargach startujecie średnio w ciągu roku i ile z nich wygrywacie?

 

Artur WIERETIŁO: Jako największa firma IT na polskim rynku niewątpliwie mamy duży udział w przetargach publicznych. Należy jednak pamiętać, że z racji skali prowadzonych działań – ilości produktów oraz adresowanych rynków – nasze przychody są bardzo zbalansowane pomiędzy poszczególnymi sektorami. Jeżeli chodzi o liczbę przetargów, to nie prowadzimy statystyki na temat dokładnej liczby, z podziałem na publiczne i niepubliczne.

 

PP: Byliście wykonawcą części informatycznej systemu IACS, czyli krajowego systemu zarządzania i kontroli dopłat bezpośrednich dla rolnictwa…

 

A.W.: To prawda. W2001 roku wygraliśmy postępowanie przetargowe ogłoszone przez Agencję Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa na budowę systemu IACS, który od tego czasu wdrożyliśmy i gwarantujemy jego utrzymanie. W 2003 r. ARiMR postanowiła część nieinformatyczną budować samodzielnie. Kolejna renegocjacja miała miejsce po wejściu do Unii Europejskiej, kiedy musieliśmy dostosować kontrakt do nowych wymogów. Zmiany organizacyjne po stronie zleceniodawcy, jakim była i jest Agencja, zapadały też w rządzie. Jako wykonawca dostosowywaliśmy się za każdym razem do potrzeb klienta.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne