Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Poznańska elektrownia...

10 Luty 2021 
Pod koniec stycznia w Poznaniu uruchomiono miejską elektrownię słoneczną.

Witraże na dworcu w Gdańsku

10 Luty 2021 
Na dworcu Gdańsk Główny trwają prace budowlane związane z przebudową dworca.

Umowa Partnerstwa

10 Luty 2021 
18 stycznia 2021 r. ruszyły konsultacje społeczne Umowy Partnerstwa, która jest...

Potrzebna zmiana prawa i mentalności

Data publikacji: 03-01-2007
Tagi:    zaliczka   szkoda   siwz   zamówienia publiczne
Procedury czy akty prawne...
Autor: fot. Mostostal Warszawa
Na całym świecie zysk nie...
Autor: fot. Mostostal Warszawa

Rozmowa z Jarosławem Popiołkiem, prezesem zarządu oraz Jerzym Binkiewiczem, dyrektorem ds. rozwoju i członkiem zarządu Mostostal Warszawa.

Przetargi Publiczne: Jaki udział w waszej działalności mają zamówienia publiczne? Czy jest to dla was główny sposób pozyskiwania kontraktów?

 

Jarosław Popiołek: Pracujemy zarówno z prywatnymi, jak i z publicznymi klientami. Proporcje rozkładają się w zasadzie dość równomiernie.

 

Jerzy Binkiewicz: Jeśli chodzi o zawarte kontrakty pochodzące z zamówień publicznych, to w ubiegłym roku ich udział wynosił 40 proc., a w tym roku blisko 50 proc.

 

J.P.: Cały czas bierzemy pod uwagę stopniowy wzrost udziału zamówień publicznych, co wynika nie tyle z naszych planów, a raczej z pewnych tendencji, których się spodziewamy. Sądzimy przede wszystkim, że zaplanowane na najbliższe kilka lat środki unijne wpłyną na wzrost wartości rynku zamówień publicznych i siłą rzeczy będą stawały się one coraz bardziej znaczące dla działalności takich firm jak nasza.

 

PP: Jak już Pan wspomniał, w latach 2007-2013 nasz kraj otrzyma ogromną pulę środków z UE. Czy zamawiający i wykonawcy są na to przygotowani?

 

J.P.: W żadnym wypadku. I dotyczy to tak jednych, jak i drugich. Branża budowlana nie posiada w tej chwili żadnych rozwiązań systemowych ze strony administracji rządowej czy samorządowej. Przede wszystkim jednak brak tych rozwiązań po stronie administracji rządowej. W naszym odczuciu sytuacja staje się dramatyczna.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

Spis treści Numer niedostępny Zamów prenumeratę

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne