Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Data publikacji: 02-01-2012 | Autor: | Danuta Domżalicka |
System monitoringu składa się z kamer i medium transmisyjnego do przesyłu sygnału od kamer do centrum obsługi monitoringu, dalej: com. Najczęściej com lokalizowane jest w budynkach straży gminnej. Wyposaża się je w specjalistyczne, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu urządzenia techniczne, np. w:
Urządzenia te umożliwiają dalsze wykorzystanie – rejestrowanie i przetwarzanie – danych przesłanych z kamer w taki sposób, aby system monitoringu spełniał swój cel, a więc zapewniał bezpieczeństwo obywateli.
System monitoringu dla sprawnego działania wymaga zapewnienia stałego przesyłu sygnału od kamer do com oraz bieżącej konserwacji. Część samorządów realizuje powyższe zadania w ramach własnej działalności, tj. nie zleca ich zewnętrznym firmom, lecz posiada w swojej strukturze organizacyjnej odpowiedni wydział (komórkę lub jednostkę organizacyjną) odpowiedzialny za utrzymanie i sprawność systemu. Z kolei w przypadku zlecania przesyłu sygnału oraz bieżącej konserwacji monitoringu firmie zewnętrznej, konieczne jest przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w celu wyboru wykonawcy dla realizacji tych zadań.
Zamówienie przesyłu sygnału oraz bieżącej konserwacji monitoringu jest zamówieniem powtarzającym się okresowo. Oszacowania wartości zamówienia należy więc dokonać zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. DzU z 2010 r. nr 113, poz. 759 ze zm.), dalej: pzp.
Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.
All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne