Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Modyfikacje systemu...

31 Grudzień 2020 
Od 14 grudnia ub.r. zamawiający i wykonawcy mogą korzystać ze zmienionego systemu do...

Kanał przez Mierzeję Wiślaną

31 Grudzień 2020 
Budową drugiego etapu budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, drogi wodnej z...

Fundusz Inwestycji Lokalnych

31 Grudzień 2020 
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – czyli program bezzwrotnego wsparcia dla...

Modyfikacje systemu miniPortal

31-12-2020

Od 14 grudnia ub.r. zamawiający i wykonawcy mogą korzystać ze zmienionego systemu do elektronicznej komunikacji w zamówieniach publicznych – miniPortal. Główną zmianą jest automatyzacja procesu szyfrowania i deszyfrowania ofert i wniosków o dopuszczanie do udziału w postępowaniu.


Mechanizm szyfrowania i odszyfrowania ofert nie będzie wymagał pobierania zewnętrznej aplikacji, ponieważ aktualnie cały ten proces dokonuje się bezpośrednio na stronie miniPortal.uzp.gov.pl. Wykonawca, aby zaszyfrować plik, musi na tej stronie odnaleźć postępowanie, w którym chce złożyć ofertę, a po wejściu w jego szczegóły odnajdzie przycisk umożliwiający szyfrowanie (system miniPortal automatycznie zapamięta, w którym postępowaniu wykonawca zaszyfrował ofertę). Tak przygotowany plik należy przesłać przez formularz do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku.


Zamawiający nie potrzebuje również aplikacji ani klucza prywatnego, by odszyfrować otrzymane oferty. Aby to zrobić, musi zalogować się na miniPortalu, wejść w menu „Deszyfrowanie” i wybrać plik do odszyfrowania, a system zweryfikuje, do którego postępowania zaszyfrowana została oferta, i odszyfruje ją.


Szczegółowe informacje w tym zakresie dostępne są na stronie: miniportal.uzp.gov.pl/Instrukcja użytkownika miniPortal-ePUAP.pdf.

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne