Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Modernizacja dróg łączących...

31 Grudzień 2019 
O blisko 12 mln euro wzrosną inwestycje w infrastrukturę drogową na polsko-słowackim...

Zamówienia z branży IT dla...

31 Grudzień 2019 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który ma ponad 24 mln klientów, ma też największy system...

Centrum Usług Społecznych

31 Grudzień 2019 
Usługi społeczne są ważnym obszarem inwestycji finansowanych z Funduszy Europejskich.

Modernizacja dróg łączących Polskę i Słowację

31-12-2019

O blisko 12 mln euro wzrosną inwestycje w infrastrukturę drogową na polsko-słowackim pograniczu. Za tę kwotę zostanie zmodernizowanych 38 km dróg. Środki pochodzą z programu Interreg Polska–Słowacja.

 

O blisko 12 mln euro wzrosną inwestycje w infrastrukturę drogową na polsko-słowackim pograniczu. Za tę kwotę zostanie zmodernizowanych 38 km dróg. Środki pochodzą z programu Interreg Polska–Słowacja. Decyzję o przeznaczeniu pieniędzy podjął polsko-słowacki Komitet Monitorujący programu, który obradował w Rzeszowie 10–11 grudnia 2019 r. Inwestycje drogowe poprawią stan techniczny nawierzchni, bezpieczeństwo ruchu między sąsiednimi krajami, a także wpłyną na skrócenie czasu przejazdu w kierunku sieci TEN-T. Zwiększy się również komfort podróżujących po pograniczu i odwiedzających tutejsze atrakcje.
Komitet Monitorujący zajął się także sprawą uelastycznienia dla polskich beneficjentów zasad dotyczących rozliczenia zakończonego projektu. Beneficjenci będą mogli teraz w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach zakończyć część finansową projektu w terminie późniejszym niż 30 dni po zakończeniu rzeczowym. Jest to szczególnie istotne, gdy w sytuacjach niezależnych od beneficjenta niemożliwe jest finansowe zakończenie projektu w terminie określonym w podręczniku, np. w wyniku wyroku sądu, który nastąpił już po upłynięciu 30 dni od zakończenia rzeczowego projektu. Słowaccy beneficjenci mają taką możliwość m.in. na podstawie ustawy nr 513/1991.
Komitet Monitorujący ustalił także ostateczny termin zakończenia rzeczowej realizacji projektów w osiach priorytetowych na 31 grudnia 2022 roku.
Źródło: www.funduszeeuropejskie.gov.pl

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne