Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Podziel się...

Prawo do przedsiębiorczości

09 Październik 2018 
W ramach projektu „Prawo do przedsiębiorczości”, mającego na celu wsparcie...

Zmiany w wyłączeniach...

09 Październik 2018 
Od 1 października 2018 r. obowiązują zmiany w przepisach pzp oraz ustawy o umowie...

Wytyczne MIiR w zakresie...

09 Październik 2018 
W ramach realizacji polityki rządu w zakresie rozwoju partnerstwa publiczno-prywatnego,...

Konsultacje Komisji Europejskiej

11-01-2018

Komisja Europejska rozpoczęła otwarte konsultacje w sprawie zawartości nowego przewodnika dotyczącego możliwości i sposobów uwzględniania aspektów społecznych w zamówieniach publicznych.

Celem konsultacji jest zebranie opinii zainteresowanych stron na temat zakresu i struktury nowego przewodnika Komisji Europejskiej dotyczącego społecznie odpowiedzialnych zamówień publicznych. Przez prowadzone konsultacje Komisja chciałaby w szczególności uzyskać informacje na temat pożądanego charakteru projektowanego dokumentu oraz zagadnień, jakie powinien on obejmować, a także sposobu zaprezentowania przykładów najlepszych praktyk w obszarze społecznych zamówień publicznych.


W konsultacjach mogą wziąć udział wszystkie podmioty zaangażowane we wdrażanie społecznych zamówień publicznych – zarówno na poziomie strategicznym, jak i praktycznym – np. jednostki administracji publicznej na szczeblu rządowym i samorządowym, sieci instytucji zamawiających, przedsiębiorstwa społeczne/organizacje społeczne, związki zawodowe, organizacje pozarządowe, instytucje badawcze, ośrodki akademickie, organizacje międzynarodowe oraz wszystkie pozostałe instytucje i osoby zainteresowane tą tematyką.


Interaktywny formularz do przekazania odpowiedzi w ramach konsultacji jest dostępny na stronie internetowej: https://ec.europa.eu/info/consultations/commission-guide-socially-responsible-public-procurement_en.

Konsultacje będą trwały do 1 marca 2018 r. (Źródło: uzp.gov.pl)

All rights reserved © 2012 Presscom / Miesięcznik Przetargi Publiczne